Problémy s prostatou – jak si ulevit od probdělých nocí

Prostata je žláza, jejíž správné fungování úzce souvisí s mužskou potencí a zdravím. Dokud je vše správně, nemáme potřebu se jí jakkoliv zabývat. Možná proto nám to vrací po vstupu do středního věku, během kterého se s ní trápí nejeden muž z našeho okolí. Pokud problémy s prostatou dostihly i vás, mrkneme se na to, jak se k nim správně postavit.

O prostatě se mluví snad jen v televizních, nebo v tištěných reklamách. Což může v mužích vyvolat dojem, že není žádoucí problémy s ní vytahovat na světlo. A to ani v čistě mužských kruzích. (Kdo by taky otevřeně přiznal, že ho něco trápí?)

Možná byste ale měli tento svůj postoj přehodnotit. Je totiž mnohem lepší začít své potíže s prostatou řešit zavčasu, než být překvapení z toho, jak daleko mohou některé z nich dojít.

Děsí vás, že nevíte, do čeho se pouštíte a co vás na vaší cestě za zdravou prostatou čeká? Pokud ano, začtěte se do našeho šikovného průvodce.

potíže s prostatou

Nejčastější potíže s prostatou?

Všichni víme, že na světě existuje něco, jako zbytnělá prostata. Máte ale představu o tom, co je prostatitida, nebo jak se léčí rakovina prostaty? Abyste věděli, v čem se tyto problémy odlišují a jak během nich postupovat správně, mrkneme se na to, o co během nich jde. Posléze se zaměříme i na jejich symptomy a léčbu.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Zánět prostaty

První nepříjemnost, se kterou se můžete ve svém životě setkat je zánět prostaty, kterému se také říká prostatitida. Jak už název napovídá, ve vaší prostatě se vytvoří zánět, který narušuje její správnou funkci.

Zánět prostaty může být:

  • Akutní
  • Chronický, způsobený bakteriálním zánětem
  • Chronický
  • Asymptomatický
zánět prostaty

Zvětšená prostata

Zvětšená prostata je zdravotní komplikace, během které dojde k (obvykle nezhoubnému) zvětšení objemu této žlázy. Vzhledem k tomu, že středem prostaty probíhá močová trubice, která odvádí moč a semeno během sexuálních aktivit, je notoricky známá kvůli problémům s močením.

Rakovina prostaty

Karcinom prostaty je patrně nejzávažnější chorobou, se kterou se v rámci mužského reprodukčního zdraví můžeme v současné chvíli setkat. Její zákeřnost spočívá v tom, že muž nemusí dlouho pociťovat žádné příznaky. Po jejich příchodu už ale bývá mnohdy pozdě. Z toho důvodu je důležité dbát na důkladnou prevenci.

rakovina prostaty

Příznaky problémů s prostatou

Symptomů, které mohou poukazovat na to, že něco není v pořádku, existuje řada. Trochu problematické ale může být to, že se mohou překrývat. Své potíže tedy nemusíte vyhodnotit správně.

Náznaky, že se něco děje, jsou:

příznaky problémů s prostatou

Léčba

Samozřejmě, není vhodné, abyste si kvůli každé drobnosti dělali těžkou hlavu. Na druhou stranu, rozhodně se nevyplatí vaše potíže podcenit. Jak už bylo řečeno, některé příznaky problémů s prostatou se mohou vzájemně překrývat. Což může mít nežádoucí následky.

návštěva urologa

Návštěva urologa

Léčbou prostaty se zabývá urolog. Z toho důvodu by ho měl každý muž pravidelně navštívit. (A to i přesto, že se k němu nikdo příliš nehrne.) Urolog vyšetří vaši prostatu a zjistí, zda nevykazuje známky nějaké abnormality. Také vám dovede poradit v otázce inkontinence a problémů s močením. V případě jakéhokoliv podezření vám pak může navrhnout operaci prostaty.

Operace

Operací se bojíme jako upíři česneku. Někdy je ale nutné je v rámci zachování zdraví podstoupit. V souvislosti s operací se nemluví jen o klasickém chirurgickém zákroku, kdy lékaři odstraní přebytečnou, nebo problematickou část prostaty. U problémů, které jsou způsobené nezhoubně zvětšenou prostatou lze zvolit i laserovou operaci prostaty, či endoskopický zákrok. Není tedy nutné se začít děsit předem.

léky na prostatu

Domácí řešení

Pokud vás trápí nezhoubně zvětšená prostata, můžete vyzkoušet možnosti, které lze vyzkoušet svépomocí doma. Variant existuje několik, takže si svého oblíbence brzy najde každý.

Masáž prostaty

Kdo si troufá, ten může zkusit i pravidelnou masáž prostaty. Ta se dřív (ještě před vynálezem antibiotik) doporučovala na prostatitidu, na erektilní dysfunkci nebo na bolestivou ejakulaci. Vzhledem k tomu, že se nedoporučuje (a ani nejde) dělat svépomocí, zeptejte se svého urologa, zda nezná nějakého specialistu v oboru.

masáž prostaty
bylinky na prostatu

Bylinky

Kolem nás existuje nespočet registrovaných léků a volně prodejných doplňků stravy, které slibují odstranění potíží s prostatou. Než sáhnete po chemii, doporučili bychom vám nejprve vyzkoušet šetrnější bylinky. Řada kvalitních potravinových doplňků obsahuje i vitamíny, které mohou ovlivnit vaše reprodukční zdraví.

Abyste věděli, čemu se vyplatí věnovat svou pozornost, ve složení hledejte:

Jak mám teď postupovat?

Určitě si ze všech těchto informací kladete otázku – jak mám tedy teď začít?

V první řadě byste se měli zaměřit na přírodní doplňky stravy s obsahem a kombinací výše zmíněných bylinek (serenoa plazivá, slivoň africká, kopřiva dvoudomá a vrbovka malokvětá). Vhodná kombinace extraktů z bylin pomáhá zesílit účinnost aktivních látek, pokud je navíc podpořena dalšími vhodnými vitamíny a minerály, účinek je ještě vyšší.

Pokud se nezlepší nebo máte větší komplikace (např. krev v moči), pak byste vyhledat odbornou pomoc a lékař vám doporučí a navrhne optimální léčbu.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta