Složení

saw palmetto - serenoa plazivá na prostatu

Saw palmetto (Serenoa plazivá)

Saw Palmetto extrakt se vyrábí z plodů malé palmy rostoucí v jihovýchodních oblastech USA, zejména na Floridě. Tyto plody jsou bohaté na mastné kyseliny a phytosteroly. Příznivě působí na správnou funkci prostaty, močového ústrojí a také potenci.

Pygeum africanum (Slivoň africká)

Pygeum čili slivoň africká se v tradiční medicíně objevuje již v dávné Mezopotámii. Je to stálezelená lesní dřevina, která může vyrůst až do výšky 30 metrů. Hlavní účinnou složkou je beta-sitosterol. Přispívá k normální funkci močového měchýře a dolních močových cest, což potvrzuje i zjištění odborného kanadského urologického časopisu.

Pygeum africanum - Slivoň africká
vrbovka malokvětá

Epilobium parviflorum
(Vrbovka malokvětá)

Ať už věříte na zázraky nebo ne, vrbovka malokvětá je ta nejlepší přírodní bylina pro muže nad 40 let. Má blahodárné účinky zejména na urologický trakt a prostatu, což bylo potvrzeno i laboratorními studiemi. Spolehlivě řeší jak časté nutkání k močení, tak související nepříjemnosti. Příznivě tak působí na normální funkci dolních močových cest. A to je přesně to, co potřebujeme. Navíc roste v té naší krásné republice.

Urtica dioica (Kopřiva dvoudomá)

Kopřiva dvoudomá patří mezi naše nejlepší rostliny. Extrakt z kořene kopřivy dvoudomé přispívá k vylučování vody z organismu. Má močopudný účinek na močové cesty, proto často bývá součástí urologických čajů. Kromě toho, že přispívá k normální funkci prostaty, podporuje také normální činnost ledvin, cévní soustavy a střevního traktu.

Urtica dioica - Kopřiva dvoudomá
zinek na prostatu

Zinek

Zinek je nesmírně důležitý pro každého z nás – v každém věku! Je to klíčový minerál, který udržuje prostatu v dobré kondici. Vás bude hlavně zajímat, že pomáhá udržovat přirozené hladiny testosteronu v krvi, což přispívá k normální funkci močové a rozmnožovací soustavy. 

Lykopen

Lykopen patří do skupiny karotenoidů a je nejsilnějším známým antioxidantem rostlinného původu. Je statisticky prokázaný jeho příznivý vliv na prostatu. 

selen na prostatu

Selen

Selen je esenciální stopový minerál, který působí jako antioxidant. Selen přispívá k normální spermatogenezi a správné funkci imunitního systému.

Beta-sitosterol

Beta–sitosterol je považován za hlavní rostlinný sterol s celou řadou benefitů. Nachází se v ovoci, zelenině, ořeších a semínkách. Má pozitivní vliv na zdraví prostaty – působí příznivě při průtoku moči a působí také proti jejímu dalšímu zvětšování. Navíc nezpůsobuje žádné významné vedlejší účinky.

Beta-sitosterol
Aktivní látky (1 kapsle)referenční hodnota příjmu (1 kapsle)
Saw palmetto (extrakt z plodů Serenoa Repens, obsah mastných kyselin 45 %)320 mgnení určena
Vrbovka malokvětá (extrakt z natě Epilobium parviflorum 10:1)100 mgnení určena
Slivoň africká (extrakt z kůry Pygeum africanum 5:1, odpovídá 300 mg pygea)60 mgnení určena
Kopřiva dvoudomá (extrakt z kořene Urtica dioica, obsah kyseliny křemičité 1 %)50 mgnení určena
Zinek (citrát zinečnatý)5 mg50 %
Lykopen 20 %1 000 μgnení určena
Selen (seleničitan sodný)27,5 μg50 %
Beta-sitosterol (extrakt z kořene Urtica dioica)0,5 mgnení určena

Ostatní suroviny: Protispékavá látka: hořečnaté soli mastných kyselin, nosič: mikrokrystalická celulóza, klouzadlo: talek, želatinová tobolka.

Dávkování:

Doporučená denní dávka je 1 tobolka. Při větší potřebě až 2 tobolky. Zapijte vodou. Užití před jídlem nebo po jídle zvýší celkovou vstřebatelnost a účinek aktivních látek.