Složení

saw palmetto - serenoa plazivá na prostatu

Saw palmetto (Serenoa plazivá)

Saw Palmetto extrakt se vyrábí z plodů malé palmy rostoucí v jihovýchodních oblastech USA, zejména na Floridě. Tyto plody jsou bohaté na mastné kyseliny a phytosteroly. Příznivě působí na správnou funkci prostaty, močového ústrojí a také potenci.

Pygeum africanum (Slivoň africká)

Pygeum čili slivoň africká se v tradiční medicíně objevuje již v dávné Mezopotámii. Je to stálezelená lesní dřevina, která může vyrůst až do výšky 30 metrů. Hlavní účinnou složkou je beta-sitosterol. Přispívá k normální funkci močového měchýře a dolních močových cest, což potvrzuje i zjištění odborného kanadského urologického časopisu.

Pygeum africanum - Slivoň africká
Urtica dioica - Kopřiva dvoudomá

Urtica dioica (Kopřiva dvoudomá)

Kopřiva dvoudomá patří mezi naše nejlepší rostliny. Extrakt z kořene kopřivy dvoudomé přispívá k vylučování vody z organismu. Má močopudný účinek na močové cesty, proto často bývá součástí urologických čajů. Kromě toho, že přispívá k normální funkci prostaty, podporuje také normální činnost ledvin, cévní soustavy a střevního traktu.

Zinek

Zinek je nesmírně důležitý pro každého z nás – v každém věku! Je to klíčový minerál, který udržuje prostatu v dobré kondici. Vás bude hlavně zajímat, že pomáhá udržovat přirozené hladiny testosteronu v krvi, což přispívá k normální funkci močové a rozmnožovací soustavy. 

zinek na prostatu

Lykopen

Lykopen patří do skupiny karotenoidů a je nejsilnějším známým antioxidantem rostlinného původu. Je statisticky prokázaný jeho příznivý vliv na prostatu. 

Selen

Selen je esenciální stopový minerál, který působí jako antioxidant. Selen přispívá k normální spermatogenezi a správné funkci imunitního systému.

selen na prostatu
Beta-sitosterol

Beta-sitosterol

Beta–sitosterol je považován za hlavní rostlinný sterol s celou řadou benefitů. Nachází se v ovoci, zelenině, ořeších a semínkách. Má pozitivní vliv na zdraví prostaty – působí příznivě při průtoku moči a působí také proti jejímu dalšímu zvětšování. Navíc nezpůsobuje žádné významné vedlejší účinky.

Aktivní látky (1 kapsle)

referenční hodnota příjmu (1 kapsle)

Saw palmetto (extrakt z plodů Serenoa Repens, obsah mastných kyselin 45 %)

320 mg

není určena

Slivoň africká (extrakt z kůry Pygeum africanum 5:1, odpovídá 300 mg pygea)

60 mg

není určena

Kopřiva dvoudomá (extrakt z kořene Urtica dioica, obsah kyseliny křemičité 1 %)

50 mg

není určena

Zinek (citrát zinečnatý)

10 mg

100 %

Lykopen 20 %

1 000 μg

není určena

Selen (seleničitan sodný)

30 μg

55 %

Beta-sitosterol (extrakt z kořene Urtica dioica)

0,5 mg

není určena

Ostatní suroviny: Protispékavá látka: hořečnaté soli mastných kyselin, nosič: maltodextrin, klouzadlo: talek, želatinová tobolka.

Dávkování:

Doporučená denní dávka je 1 kapsle. Zapijte vodou. Užití během jídla zvýší celkovou vstřebatelnost a účinek aktivních látek.