Masáž prostaty: Jaké má účinky a jak na ni?

Někteří muži vnímají jako svoji nejerotičtější zónu svůj penis a varlata. A přes to nejede vlak. Věděli jste ale, že pozitivní vliv na váš sexuální život může mít i masáž prostaty? Pokud ne a nebojíte se zkoušet něco nového, v tomto článku se o tomto druhu masáže dozvíte vše, co by vás mělo zajímat.

Mužské reprodukční ústrojí se neskládá jen z toho, co je vidět na první pohled. Tedy, z penisu a varlat. Velmi důležitá je i prostata, která se nachází pod mužským močovým měchýřem. Jednou z jejích hlavních funkcí je tvorba tekutiny, která je důležitá pro normální stav a pohyblivost spermií.

Protože je její funkce pro mužské zdraví klíčová, je potřeba si ji nechávat pravidelně kontrolovat. Zvlášť, jakmile muž vstoupí do středního věku. V pozdějším věku totiž existuje riziko, že se prostata nezhoubně zvětší. V tom horším případě na ni čeká chronický zánět (který může být vedlejším produktem neléčené infekce močových cest), či rakovina.

Dnes se ale budeme věnovat mnohem příjemnějšímu tématu. Konkrétně tomu, proč se vyplatí zkusit masáž prostaty.

prostata masáž

Účinky masáže prostaty

Masáž prostaty může být pozitivním zpestřením vašeho milostného života. I když to možná zní poněkud divně, může urychlit a zintenzivnit vaše vyvrcholení. Také má ale dobrý vliv na vyprázdnění tekutiny z vašeho rozmnožovacího ústrojí.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Masáž prostaty vám může být prospěšná i v případě, že:

V mnoha případech se masáž prostaty používá jako doplněk k tradiční léčbě. Vždy je ale vhodné se o této problematice nejprve pobavit s vaším ošetřujícím lékařem. (Je zvyklý, takže pocit studu hoďte za hlavu.)

masáž prostaty účínky

Kdy pomůže?

Masáž prostaty vám může za určitých okolností udělat i lékař. Například ve chvíli, kdy máte zánět prostaty a je potřeba zjistit, čím byl způsoben. Vzorek pak poslouží k laboratorní analýze a ke stanovení nejvhodnějšího léčebného postupu.

Muži, kteří mají problém se vzrušit, nebo udržet erekci, pak používají masáž prostaty jako účinný prostředek pro dosažení sexuálního vzrušení. Samozřejmě je ale dobré se nespoléhat jen na něj. Vždy je důležité projít důkladnou zdravotní prohlídkou, která jasně určí příčinu vašeho problému.

I když se to nezdá, erektilní dysfunkce může být vedlejším projevem nějakého jiného onemocnění. Negativní vliv mívá obezita, vysoký krevní tlak nebo například cukrovka. A jak jistě uznáte, s takovým problémem si vždy nejlépe poradí odborník.

jak na masáž prostaty

Jak na masáž prostaty?

Masáž prostaty je považována za bezpečnou metodu. Je ale potřeba myslet na několik důležitých pravidel, bez jejichž znalosti ji nelze provádět.

Mezi ně patří:

  • Stimulace análního otvoru, který si musí nejprve zvyknout
  • Použití lubrikačního gelu (ideální jsou ty, které jsou na bázi vody)
  • Znalost anatomie (tedy, kde přesně se prostata nachází)
  • Jemná stimulace prostaty prstem

Aby byla masáž prostaty bezpečná, je potřeba, aby se vás protějšek ptal, jestli je vám příjemná. Pokud je tlak příliš intenzivní, je to špatně. Masáž prostaty by rozhodně neměla bolet. V případě, že se tak stane, přestaňte s ní a objednejte se na zdravotní prohlídku k vašemu ošetřujícímu lékaři.

Z technických důvodů je taktéž vhodnější, když vám masáž bude provádět váš protějšek. Ač nechceme zpochybňovat vaše schopnosti, myslíme si, že vylomení ruky a správné provedení masáže není pro muže úplně reálné.

masáž prostaty video

Hlavně je ale potřeba, abyste hodili za hlavu svůj stud. A to jak před lékařem, tak před svým protějškem. I když je vám toto téma možná trapné, všichni jsme jen lidé. Je navíc přirozené zkoumat svoje tělo a zkoušet nové věci. Takže se uvolněte a zkuste si tuto novou zkušenost užít. Uvidíte, že se z toho nakonec stane vaše oblíbená technika.

Kromě zdravotních prohlídek u lékaře pro sebe můžete udělat ještě něco navíc. Kromě zlepšení vaší životosprávy vyzkoušejte dlouhodobé užívání bylinek a vitamínů, které jsou součástí přírodního doplňku stravy UNIPROSTA®.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta