Bolest při močení – co o vás prozradí a jak se jí zbavit?

Když si jdeme ulevit od malé potřeby, nikdo nečeká bolestivé močení. Ani jiné komplikace, jako je třeba přerušovaný proud, nebo neschopnost ovládat močový měchýř tak, aby byl schopen s něčím vůbec začít. Kromě toho, že je to otravné to může způsobovat celou plejádu dalších komplikací a problémů. Co s tím?

Do určitého životního období přisuzujeme problémy s močením na vrub spíše ženám. Kromě toho, že jsou náchylnější k rozvoji infekcí močových cest je trápí neustálé hormonální změny (a to především v těhotenství) a také mají větší tendenci k nervozitě a neklidu, které mohou způsobit hyperaktivní močový měchýř.

Jakmile se ale muži přehoupnou do středního věku, najednou zjistí, že se potíže s močovým ústrojím objevují pozvolna i u nich. Čím dál častěji se setkávají s náhlým nucením si odskočit na toaletu. Případně i s inkontinencí, nebo s nočním močením. Také jste ale mohli zaznamenat bolest při močení na konci.

Je třeba se bát? Případně, jak se těchto patálií co nejrychleji zbavit? Na tyto otázky vám odpovíme v následujících odstavcích.

příčiny bolestivého močení

Příčiny bolestivého močení

Bolest při močení může mít jak u žen, tak u mužů mnoho různých příčin. Jelikož se ale o ženských problémech mluví celkem často, zaměříme se na to, jaké příčiny může mít řezavá bolest při močení u pánů.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Mezi běžné spouštěče tohoto problému řadíme:

co prozradí bolest při močení

Co o vás prozradí bolest při močení?

Ve většině případů vůbec nic. Maximálně to, že pozvolna stárnete a je nutné se o sebe začít trochu více starat. To ale neplatí pro muže, kteří žijí promiskuitně a nijak se nechrání. U nich je nutné přistoupit k testům na pohlavně přenosné choroby, jejichž přítomnost by mohla mít na fungování močového ústrojí vliv. Přesto si řekneme více o nejčastějších příčinách bolesti při močení.

Zánět močového měchýře

Jak můžete vidět, výše uvedený seznam možných příčin je velice pestrý. Za potížemi ale není nutné hned vidět jen to nejhorší. V případě, že se u vás problémy s močením a pálením vyskytnou náhle, existuje poměrně velká pravděpodobnost, že půjde o zánět močových cest. Vaše první kroky by měly vést do ordinace lékaře, který udělá rozbor ze vzorku moči a zjistí, jak je infekce vážná. V závislosti na tom vám doporučí buď doplňky stravy, nebo vám předepíše antibiotika.

zánět močového měchýře
prostata bolest při močení

Problémy s prostatou

Dalším častým problémem je nezhoubně zvětšená prostata, která se hlásí o slovo tím, že vás v noci vytahuje z postele, nutí vás k častějšímu močení, nebo prodlužuje dobu, kterou potřebujete ke kompletnímu vyprázdnění měchýře. Obvykle nejde o vážný stav, lékaři na něj často doporučují přírodní doplňky stravy.

Problém je však v tom, že některé příznaky zvětšené prostaty se překrývají s příznaky zánětu prostaty a rakoviny prostaty. Pro svůj vlastní klid proto nepodceňujte absolvování pravidelných preventivních prohlídek u svého urologa.

Co s tím?

Pálení a řezání při močení

Pokud chcete, můžete jít na pálení a řezání při močení vylučovací metodou. V první řadě se proto ujistěte, že nejde o vedlejší účinek léků, které berete. Případně, že za tím nestojí nevhodné kosmetické přípravky. Ty mohou zahrnovat i parfémovaný, nebo vlhčený toaletní papír. (Nevhodný je ale i ten, který je příliš hrubý.) 

pálení a řezání při močení

V případě, že to nepomůže, běžte k lékaři a nechte ho, aby zjistil, zda za tím není infekce močových cest. (Vzhledem k tomu, že si jen cvrknete do skleničky se nemáte čeho bát.) Když se nepotvrdí, lékař vám doporučí návštěvu urologa, který zkontroluje kondici vaší prostaty a močových cest (je to rychlé a ani to nebolí). A když ani tahle snaha nezaznamená úspěch? Pak nezbývá nic jiného než test na pohlavně přenosné choroby. (Mnoho z nich se dá léčit, takže klid!) Dalším problémům můžete předejít vhodným pitným režimem, užíváním léků, nebo doplňků stravy s obsahem bylinek a používáním adekvátní ochrany při milostných chvilkách. (Zvlášť, pokud se s dámou vašeho srdce už nejspíš nikdy neuvidíte.)

Problémy řešte včas

Málokdy se stává, že by problémy s močovým ústrojím samy od sebe ustaly. Pravděpodobněji se budou spíše zhoršovat. Z toho důvodu je nutné oprostit se od ega, zahodit stud a jít na kontrolu k lékaři. Když už pro nic jiného, tak kvůli tomu, že díky jeho zásahu vaše potíže ustanou a vy se s nimi nebudete muset déle trápit.

Také se snažte mít zdravější životosprávu, která může kromě vitamínů a minerálů z jídelníčku zahrnovat dlouhodobé užívání doplňků stravy pro muže. Jedním z nich je v česku vyrobený doplněk stravy UNIPROSTA®, který uspokojí i náročné.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta