Zinek: Znáte účinky, které ocení zejména muži?

Zinek je jednou z důležitých živin, kterou lidské tělo potřebuje ke svému normálnímu fungování. Speciální pozornost by mu ale měli věnovat hlavně zralí muži, protože má vliv na normální erekci. Co dalšího byste měli o zinku vědět? Na to se podíváme níže.

Lidské tělo potřebuje ke svému prospívání široké spektrum živin, které jsou důležité pro normální produkci buněk, pro podporu imunitního systému a pro normální počet červených krvinek. Málokdo se ale stará o to, na co je dobrý takový zinek. Někteří možná tuší, že se dá aplikovat na pleť ve formě zinkové masti (která je dobrým pomocníkem proti akné). Ale jinak? Kdo ví.

Jelikož má v těle řadu nezastupitelných úloh, níže se podíváme na to, co vše byste o něm měli vědět.

Co je to zinek?

Zinek je kov, který se používá při výrobě slitin. Tento prvek je zároveň důležitý pro normální prospívání všech živých organismů (včetně rostlin). I když je ho v těle potřeba jen relativně malé množství, určitě byste neměli zanedbávat jeho příjem.

co je to zinek účinky

Mezi jeho hlavní funkce v organismu patří:

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta
 • Genová exprese
 • Podpora imunitního systému
 • Syntéza DNA
 • Podpora některých enzymatických reakcí
 • Hojení ran

A mnoho dalších.

Nejlepší účinky zinku

Zinek v potravinách vám může z dlouhodobého pohledu prospět v mnoha ohledech. Podporuje rychlejší hojení ran, je důležitý pro normální fungování imunitního systému, který nás chrání proti cizorodým patogenům, zlepšuje akné a může dokonce snižovat riziko vzniku chorob, které se spojují s vyšším věkem. V neposlední řadě také dovede redukovat zánětlivé procesy v organismu.

zinek na prostatu

Zinek na prostatu a na močové cesty

Začneme tím, že vám povíme, že zinek velmi úzce souvisí s hladinou testosteronu v mužském těle. Pokud ho tedy nemáte v jídelníčku dostatek, může to vést k jeho úbytku. Zvlášť u starších mužů je tedy doplňování zinku velice důležité. Zinek dále přispívá k podpoře mužské sexuality. Pokud tedy máte problém s udržením erekce, možná je doplnění zinku cestou, po které byste se měli zkusit vydat.

Zinek také může prospět zdraví vaší prostaty. Speciálně v tom, že může snížit riziko rakoviny prostaty. (Je ale důležité nepřekračovat doporučenou denní dávku, protože při hodně vysokých dávkách zinku se může riziko vzniku tohoto typu rakoviny naopak zvětšit. U běžných uživatelů, kteří se drží pokynů výrobců doplňků stravy, by to ale hrozit nemělo.)

zinek užívání doplňky stravy

Jak užívat zinek?

Zinek můžete doplňovat několika způsoby. Zvolit si můžete buď potraviny s obsahem zinku, nebo doplňky stravy pro muže s obsahem zinku, které obvykle obsahují i další látky a bylinky, které podporují normální stav prostaty. (Jmenovat bychom mohli saw palmetto, slivoň africkou, vrbovku malokvětou a lykopen.) Také můžete tyto dva typy příjmu kombinovat mezi sebou, protože pravděpodobně si nebudete každý den dopřávat zinku z jídla dostatek.

Zinek v potravinách objevíte například v:

 • Mase
 • Rybách
 • Luštěninách
 • Mléčných výrobcích
 • Vejcích
 • Celozrnných výrobcích

Dále ho obsahují i některé druhy zeleniny. Jmenovat bychom mohli třeba houby, hrášek a chřest.

Co si z toho vzít? Pro stabilní příjem zinku do organismu je vhodné dlouhodobé užívání doplňků stravy pro muže. Nejlepší je užívat ty, které podporují normální stav prostaty a močových cest. Kromě zinku totiž obsahují i výše uvedené bylinky (kopřiva, vrbovka, slivoň..) a další látky (lykopen a selen). Zapomínat byste ale neměli ani na zdravou životosprávu, která vás udrží co nejdéle aktivní.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta