Zbytnělá prostata – nejčastější příznaky a jak se ji zbavit

Všichni muži, dokonce i ti, kteří si to neuvědomují, mají ve svém těle žlázu, které se říká prostata. Ačkoliv je důležitou součástí reprodukčního ústrojí, v místě pod močovým měchýřem jí prochází močová trubice. Pokud tedy dojde ke zbytnění prostaty, může vám způsobit řadu nečekaných potíží. Co s tím?

Buďme k sobě naprosto upřímní. Hodiny biologie ve škole nám mnohdy nedaly komplexní představu o tom, jak funguje lidské tělo. Natož, aby se učitelé nějak detailněji zabývali podrobnějším vysvětlením odlišností mužského a ženského reprodukčního a močového ústrojí. (Pokud vás učil někdo kdo to bral vážně, jste šťastná výjimka potvrzující pravidlo.)

Z toho důvodu neovládáme znalost lidského těla tak, jak by bylo potřeba. Což se může v budoucnosti vymstít, protože svou neznalostí můžeme urychlit nástup některých nepříjemných problémů. Případně je nedovedeme správně identifikovat a tím pádem je efektivně řešit.

Jelikož s mužským reprodukčním zdravím významně souvisí stav prostaty, podíváme se na to, co přesně se děje, když se samovolně zvětší. Také se zkusíme zaměřit na to, jaké kroky lze podniknout ve snaze tomuto jevu předcházet.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Co je to zbytnělá prostata?

Zbytnělá, nebo také nezhoubně zvětšená prostata, je stav, který nevychází z rakovinotvorného bujení. Prostata se každopádně zvětší, takže může působit problémy s močením. (Může totiž dojít k tomu, že se močová trubice v daném místě zúží a tím pádem nevede optimálně silný proud.)

zbytnělá prostata příznaky

Ačkoliv s tímto problémem nemusí bojovat všichni muži, poměrně často se s ním setkáváme po překonání 40. roku života. Z toho důvodu by se měli muži naučit pravidelně docházet na kontroly k urologovi, který dovede stav prostaty průběžně kontrolovat. Díky tomu dokáže odhalit, zda jsou potíže, které v průběhu dne a noci pociťujete, skutečně způsobené zvětšenou prostatou, nebo závažnějším zdravotním stavem, který vyžaduje neodkladnou a přesně cílenou léčbu.

Mezi rizikové faktory, které mají na zbytnělou prostatu vliv patří vyšší věk, nedostatek fyzické aktivity, rodinná anamnéza nebo nemoc. O zbytnělé prostatě se v tomto ohledu nejvíc hovoří v souvislosti s erektilní dysfunkcí, či s cukrovkou 2. typu.

Nejčastější příznaky zbytnělé prostaty

Zbytnělá prostata má poměrně široký repertoár příznaků. Pokud tedy nebudete ignorovat projevy svého těla, máte poměrně velkou šanci na její rychlé odhalení.

Vodítkem pro vás může být:

Aby to bylo ale trochu komplikovanější, pravdou je, že tyto příznaky mohou znamenat i něco mnohem vážnějšího. Podobně se může projevovat například zánět prostaty, nebo dokonce nebezpečná rakovina prostaty. Proto se nenechte ukolébat falešným pocitem bezpečí a dbejte na pravidelnou prevenci. Sebediagnostika by se vám nemusela ani trochu vyplatit.

zbytnělá prostata prevence

Jak na zbytnělou prostatu?

I když nemůžeme všem věcem v životě zabránit, můžeme se alespoň pokusit o minimalizaci komplikací v budoucnu. Ačkoliv se budeme opakovat, v první řadě byste měli začít užívat přírodní doplňky stravy na prostatu. Neměli byste ani zanedbávat pravidelné kontroly u urologa. Díky tomu budete mít skvělý přehled o svém zdravotním stavu.

Dále můžete zkusit:

  • Zdravější jídelníček (sezamová semínka, rajčata, avokádo…)
  • Udržování zdravé tělesné váhy
  • Omezit popíjení alkoholu
  • Pravidelné cvičení

Málokdo z nás se narodil jako zkušený bylinkář, který má rozsáhlé znalosti o účincích rostlin a ví, jak je správně kombinovat pro jejich maximální účinnost. Zaměřit byste se měli zejména na tyto bylinky:

V kombinaci s těmito látkami:

Doplňky stravy na prostatu jsou uživatelsky přívětivé a dají se vzít i do práce, či na cesty. Takže je můžete mít neustále po ruce. Nejpodstatnější je, že vám zaručí přísun všech potřebných látek pro zdraví prostaty v jedné tobolce.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta