Bylinky na prostatu – které vám opravdu pomohou?

Když vás začne trápit nezhoubně zvětšená prostata, musíte se potýkat s řadou jejích nepříjemných projevů. Jelikož si kvůli některým můžete začít připadat jako méně schopný chlap, zaměříme se na přehled bylinek na prostatu, které by vám mohly přijít k ruce.

zvětšená prostata neohrožuje náš život, může být v mnoha situacích dost otravná. Najednou musíte přemýšlet, kolik toho přes den vypijete, protože se vám chce v jednom kuse na malou. A když už se dostanete na toaletu, tak na ní strávíte půl dne, protože se tekutinám nechce ani trochu ven. 

Přidejme k tomu ještě časté noční močení, které narušuje spánek vašeho protějšku a ovlivňuje vaši denní soustředěnost a pracovní výkon, nebo častější infekce močového ústrojí a je skoro jisté, že budete hledat všechny možné i nemožné způsoby, jak se tohoto nešvaru, který trpí poměrně dost mužů, kteří překročili hranici středního věku, zbavit.

I když už možná perfektně ovládáte techniku Kegelových cviků, možná jste ještě nezkusili bylinky na zvětšenou prostatu.

bylinky-na-problémy-s-prostatou

Bylinky, jako řešení problémů s prostatou

Byliny se nacházejí všude kolem nás. I když je poměrně často přehlížíme (nebo si o nich dokonce myslíme, že jsou jen obyčejný plevel), nebýt jich, naši předkové přišli o možnost účinné léčby mnoha zdravotních problémů.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

I když dnes máme na dosah všechna možná léčiva, řada lidí se k bylinám postupně vrací. Především kvůli tomu, že neobsahují člověkem vyrobenou chemii. (Ač je na jednu stranu účinná, na straně druhé může zatěžovat tělo.) Z toho důvodu by měli byliny na prostatu vyzkoušet všichni, které netrápí žádné závažné zdravotní problémy a kteří jen touží po posílení její normální funkce.

Které bylinky to jsou?

Kdo se trochu zajímá o botaniku, ten ví, že bylin existuje spousta. My se ale zaměříme jen na ty, o kterých se hovoří v souvislosti s mužským reprodukčním systémem. Co myslíte. Znáte je?

slivoň africká na prostatu

Saw palmetto

Mezi účinné byliny na prostatu řadíme Saw palmetto. (Nebo také jinak serenou plazivou.) Možná vás to překvapí, ale kdybyste ji hledali ve volné přírodě, zjistili byste, že jde o zakrslou palmu, která je v mnoha teplých končinách považována za okrasu. Patrně nejcennější jsou její plody, které se přidávají do širokého spektra doplňků stravy. 

Saw palmetto může:

 • Odvrátit ztrátu vlasů
 • Udržet normální stav močového ústrojí
 • Udržet normální stav prostaty
 • Bojovat proti zánětům (obsahuje totiž antioxidanty)
 • V určité míře ovlivňovat hladinu mužských hormonů

Z odborných zdrojů vyplývá, že je Saw palmetto považováno za bezpečné. U citlivějších jedinců však může vyvolat krátkodobou nevolnost.

Kopřiva dvoudomá

Královnou bylinek je ta, která roste i v našich domácích podmínkách. Není jí žádná jiná bylina, než kopřiva dvoudomá. (Které se snažíme už od dětství mermomocí vyhnout.) Tu znávaly už naše babičky a prababičky. Ty z ní vařily polévku, pekly z ní velikonoční nádivku, přidávaly ji do čaje, nebo si z ní dělaly posilující odvar na vlasy. 

Taky může působit na:

Užívání kopřivy je považováno za bezpečné. Při manipulaci s ní je ale potřeba dávat pozor na to, aby u vás její žahnutí nevyvolalo silnější alergickou reakci, která by mohla ohrozit váš život. (To ale platí pro případy, kdy přijdete do kontaktu s čerstvou kopřivou.)

kopřiva dvoudomá na prostatu
vrbovka-na-prostatu

Vrbovka malokvětá

Naše krasojízda ještě zdaleka nekončí. Další rostlinou na našem seznamu je vrbovka. Ta má taktéž spoustu zajímavých účinků, na které se vyplatí brát ohled.

Namátkou jde o vliv na:

Vzhledem k účinkům se dává poměrně často do bylinných čajů a do doplňků stravy, které podporují mužské reprodukční a močové ústrojí.

Slivoň africká

Poslední účinnou bylinou na prostatu je slivoň africká. Taktéž se o ní hovoří v souvislosti s mnoha zajímavými benefity, kterými může oblažit náš den.

Dokáže:

 • Působit na nezhoubně zvětšenou prostatu
 • Zmírnit příznaky prostatitidy
 • Zmírňovat záněty
 • Posílit močové cesty
 • Zmírnit bolesti břicha
 • Zvýšit libido

V případě, že se slivoň africká užívá jak má, je považována za bezpečnou. U citlivějších lidí se ale mohou objevit přechodné zažívací obtíže.

slivoň africká na prostatu
Tribulus terrestris na prostatu

Nejlepší bylinky na prostatu

 • Saw palmetto
 • Kopřiva dvoudomá
 • Vrbovka malokvětá
 • Slivoň africká
 • Kotvičník zemní

Kotvičník

Další rostlinou, které se rozhodně vyplatí věnovat zvýšenou pozornost, je kotvičník zemní. Jde o nenápadnou bylinu s drobnými kvítky, která se nachází i v Evropě. Znali ji dokonce už starověcí Číňané a Indové. Obě civilizace ji používaly ve své tradiční lidové medicíně.

Kotvičník se spojuje s:

 • Příznivým vlivem na srdce
 • Vyšším libidem

Také se o něm říká, že má močopudné účinky a že má pozitivní vliv na imunitní systém. Co se týče vedlejších jevů, kotvičník je obvykle dobře snášený. Ve výjimečných případech však může způsobit křeč v žaludku, nebo reflux.

Jak je správně užívat?

Asi se shodneme na tom, že nebudete chodit po lese, ani po loukách a koukat, co kde roste. Kromě toho, že je to časově náročné u nás nenajdete všechno. Z toho důvodu zkuste dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy, které jsou na bázi výše zmíněných bylinek. Kromě bylinek by ve složení neměl chybět zinek, lykopen, selen a beta-sitosterol.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta