Bolest v podbřišku u mužů: Co znamená a co pomůže?

Tupá bolest v podbřišku může významným způsobem narušovat vaše každodenní fungování. Zároveň obvykle signalizuje, že s vaším tělem něco není tak úplně v pořádku, z toho důvodu se ji určitě nevyplatí ignorovat. Na co může upozorňovat? A jak tento problém řešit?

Bolest je jedním z hlavních signálů těla, který říká, že máme zpomalit a věnovat pozornost tomu, co se děje. Někdy může nepříjemný pocit brzy odeznít, v mnoha případech tomu tak ale bohužel nebývá. Také se můžeme setkat s tím, že bolest libovolně odchází a přichází, bez toho, abychom tušili, co je její primární spouštěč.

Jelikož bolest uprostřed podbřišku není pro mnoho mužů známá, mohou mít obavy z toho, že se jim děje něco zlého. Než ale začnete propadat neklidu a panice, je moudré se s tímto jevem trochu detailněji seznámit. Díky tomu dokážete lépe vyhodnotit, jaký by měl být váš další postup.

co znamená bolest v podbřišku

Co znamená bolest v podbřišku?

Bolest v podbřišku může způsobovat široké spektrum jevů a zdravotních komplikací. Z toho důvodu byste ji rozhodně neměli ve svém vlastním zájmu ignorovat. V opačném případě se může stát, že hrubě podceníte nějaký opravdu vážný problém, který lze vyřešit jen za asistence lékaře.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Nejčastější příčiny u mužů

Mezi poměrně běžné příčiny bolesti v podbřišku u mužů patří například infekce močových cest, které se mohou začít častěji objevovat ve zralém věku. Problém s bolestí vám ale může způsobovat i pohlavně přenosná choroba, ke které se lidé obvykle dopracují nechráněným sexuálním stykem s neprověřeným protějškem.

Také ale může jít o:
– Kýlu
– Zánět slepého střeva
– Zánětlivé onemocnění střev

Jak tedy vidíte, někdy se opravdu nevyplatí dělat hrdinu, zanedbání problému by vám totiž mohlo velmi ublížit.

Bolest v podbřišku a prostata

Bolest v podbřišku a prostata

Abychom vás trochu uklidnili, bolest v oblasti podbřišku může souviset i s nezhoubně zvětšenou prostatou, která je obvyklým problémem u zralých mužů. Za zvětšením v tomto případě není rakovinotvorné bujení, takže se nemusíte bát, že vás zvětšená prostata ohrožuje na životě.

Mezi její hlavní příznaky patří:

A mnoho dalších potíží, které mohou zahrnovat i stopu krve v moči a podobně. Jelikož ale rakovina a nezhoubně zvětšená prostata mívají podobné příznaky, pro svůj vlastní klid byste měli jednou za čas zavítat na prohlídku k urologovi, který bude stav vaší prostaty průběžně sledovat.

co pomůže na bolest v podbřišku bylinky

Co pomůže?

Nezhoubně zvětšená prostata se považuje za normální problém, který se spojuje s vyšším věkem. Z toho důvodu vám lékaři mnohdy nenabídnou žádnou konkrétní léčbu. Spíš vám doporučí úpravu vašeho aktuálního životního stylu, který může mít na její kondici nemalý vliv.

Doporučuje se například to, abyste se vyhnuli alkoholu a kávě, což jsou nápoje, které mají močopudný účinek. Na toaletě byste také neměli při vykonávání malé potřeby spěchat, raději chvilku počkejte a zjistěte, zda vám ještě v močovém měchýři nezůstalo malé množství tekutiny. V neposlední řadě vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy pro muže na podporu normálního stavu prostaty.

V jejich složení hledejte hlavně:

A další látky přírodního původu, které podporují normální stav této malé žlázy.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta