Slabý proud moči: Projevy, příčiny a léčba

Chce se vám na malou, ale na toaletě vám nejde začít močit? Případně vás častěji než kdy jindy trápí slabý proud moči? I když to nemusí znamenat nic vážného, není vhodné tento problém podceňovat. Co vše může za tímto jevem být?

Když přijde čas, tělo nám dá signál, že je potřeba se vymočit. Jelikož k tomu dochází, když je v močovém měchýři dost tekutin, mělo by jít močení skoro samo. Problém může být ale v tom, že vás potrápí neschopnost začít, nebo dokonce slabý proud moči, kvůli kterému se čas na toaletě prodlužuje na neurčito.

Je to normální, nebo se za tímto jevem skrývá něco vážného?

Co znamená slabý proud moči a jak se projevuje?

Slabý proud moči znamená, že máte problémy začít močit, nebo je pramínek moči příliš slabý. (Nehledě na to, jak moc máte naplněný měchýř.) Tento problém se vyskytuje u obou pohlaví a neexistuje pro něj žádný specifický věk. Nejčastěji se s tímto problémem ale setkávají muži ve středním věku a později.

co znamená slabý proud moči projevy

Příčiny slabého proudu moči

U mužů

Jelikož mají muži prostatu, mohou problémy s močením souviset s jejím nezhoubným zvětšením. Také ale může jít o projev zánětu prostaty, nebo o projev rakoviny prostaty. Z toho důvodu je důležité, aby muži pravidelně docházeli na kontrolu k urologovi. Dále může jít o projev rakoviny, nervového poškození, infekce močových cest, efekt některých léků, které dlouhodobě užíváte, o blokádu způsobenou močovým kamenem a podobně.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta
slabý proud moči u žen

U žen

U žen může jít (kromě problémů s prostatou) o stejné důvody, jako v případě mužů. Jediný významný rozdíl spočívá v tom, že ke slabému proudu moči u žen může přispět těhotenství a porod. Někdy je slabý proud moči způsobený i psychologickými faktory.

co pomůže na slabý proud moči léčba

Co na slabý proud moči?

Pokud nejde jen o jednorázový problém, je vhodné objednat se na prohlídku k lékaři. V případě, že se u vás objeví ještě zvracení s horečkou a bolestí zad, co nejdříve se vydejte do nemocnice.

Podle toho, co vám způsobilo problém, se lékař rozhodne, jaký pro vás bude nejlepší způsob léčby.

Pokud není problém vážný, může vám pomoci:
– Teplá koupel
– Masáž podbřišku
– Trénování močového měchýře
Cvičení Kegelových cviků

Také můžete vyzkoušet dlouhodobé užívání bylinek, které najdete v přírodních doplňcích stravy. V jejich složení byste měli hledat zejména kopřivu dvoudomou, vrbovku malokvětou, slivoň africkou, serenou plazivou, lykopen a další látky. Kombinace těchto účinných látek má pozitivní vliv na normální fungování prostaty.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta