Pygeum africanum (slivoň africká) – má příznivé účinky na močové cesty i prostatu

Potíže s prostatou postupem času zaznamená téměř každý muž. V lepším případě půjde jen o její zvětšení, v těch horších třeba o zánět, který vyžaduje asistenci lékaře. Není vyloučeno, že vám po konzultaci navrhne dlouhodobé užívání slivoně africké. Co to ale je a na co vše to působí?

Zvětšená prostata je stav, se kterým se potýká mnoho mužů, kteří přesáhli hranici středního věku. I když si to neradi připouštíme, najednou registrujeme bolesti při močení, častější nutkání si odskočit, nebo horší spánek. Protože, ač se v našem životním stylu nic zásadního nezměnilo, najednou nás trápí noční močení.

Hodně z nás mávne nad těmito potížemi rukou. Vždyť se nic tak závažného neděje! Ovšem, tyto jevy se mohou postupem času začít zhoršovat. Což vede k poklesu sebevědomí a studu před dětmi, kamarády i dlouhodobou partnerkou. Není tedy vyloučeno, že vám lékař při prohlídce vytrhne slivoní africkou pomyslný trn z paty.

Víte, na co může mít její užívání vliv?

slivoň africká

Co je to pygeum africanum?

Pygeum africanum je označení pro již zmíněnou slivoň africkou. Do doplňků stravy se obvykle přidává ve formě kůry. (Ano, slivoň africká je strom.) Vzhledem k omezené dostupnosti léčiv má její používání dlouholetou tradici v africkém lidovém léčitelství. Většinou se doporučovala na problémy s prostatou a močových ústrojím.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Slivoň africká na prostatu

Asi nejznámějším problémem, na který se slivoň africká používá, je nezhoubně zvětšená prostata, která způsobuje přerušované a jinak problematické močení. Aktuální informace ukazují, že užívání doplňků stravy s jejím obsahem může snížit frekvenci močení a pocity bolesti, které ho mohou doprovázet. 

Je ale potřeba říct, že to bylo pozorováno jen u mužů, kteří měli lehké, až střední obtíže. Zároveň nejde o látku, která by měla moc tento problém vyléčit.

slivoň africká na prostatu

Jak pomáhá na močové cesty

Na slivoň africkou se můžete spolehnout i v případě, že se potýkáte s infekcí močového ústrojí, která způsobuje nepříjemné řezání a pálení. (Kromě toho mění barvu a vůni moči.) Nejnovější informace také naznačují, že pygeum africanum může podpořit hojení močového měchýře.

Další pozitivní účinky

Asi nikoho nepřekvapí, že slivoň získala oblibu i při řešení dalších zdravotních obtíží. A někdy i těch doopravdy vážných. Pro některá tvrzení ale chybí jednoznačné důkazy. (Například toho, že slivoň africká je lékem na malárii.)

Z běžnějších obtíží se používala na:

pygeum africanum účinky

Někteří jí dokonce přisuzují afrodiziakální účinky. Ve všech případech bychom vám ale nejprve poradili navštívit svého lékaře. Erektilní dysfunkce totiž může být způsobená vysokým krevním tlakem, cukrovkou, nebo jiným neodhaleným zdravotním problémem. Navíc, symptomy, které poukazují na problémy se zvětšenou prostatou se překrývají s příznaky rakoviny a zánětu prostaty.

Jak ji přijímat?

Nejlepším řešením je užívání volně prodejných doplňků stravy pro muže. Ty kvalitní poznáte podle toho, že obsahují vitamíny a bylinky. Jsou tedy na přírodní bázi a uživatelům nabízejí několik složek současně. Při problémech s prostatou a močovými cestami dosáhnete nejlepších výsledků, pokud slivoň africkou budete kombinovat s dalšími látkami a bylinkami.

Těmi jsou:

U nich je nutné brát ohled na doporučené dávkování. V případě, že se jej nebudete držet, můžete mít krátkodobé potíže s podrážděným žaludkem a jiné zažívací trable.

slivoň africká doplňky stravy
Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta