Saw palmetto (serenoa plazivá) – Zázrak pro vaši prostatu a močové ústrojí

Muži se většinou o své zdraví starají až tehdy, když je začne trápit nějaký nepříjemný problém. Například nezhoubně zvětšená prostata, která se začíná projevovat v průběhu jejich středního věku. I když jde o dost rozšířený jev, moc často se o něm ve společnosti nemluví. Což je škoda, protože kdyby ano, věděli byste, že na něj funguje serenoa plazivá.

Nikdo z nás si nechce připustit, že nebude mlád navždy. Proto mnoho lidí zanedbává prevenci, která zahrnuje jak návštěvy lékaře, tak pozvolnou změnu životního stylu. Což má v budoucnosti neblahé dopady. Mohou nás začít bolet klouby, stoupá nám krevní tlak nebo máme zvýšenou hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Muži také nemají nejmenší tušení, jak naložit s klesající hladinou testosteronu. A už vůbec nechtějí myslet na to, že by se jich někdy mohly týkat (trapné) problémy s prostatou. Jelikož jsou ale v populaci běžné, není vyloučeno, že jim budou jednoho dne čelit. (Pokud se tak už nestalo.)

Co teď? Zkuste si přečíst o serenoe plazivé. Uvidíte, že vás velmi mile překvapí.

serenoa plazivá

Co je to Saw Palmetto?

Saw Palmetto, nebo také serenoa plazivá, je druh palmy, který roste v teplých amerických státech. (Například na Floridě.) Dříve šlo o dekorativní rostlinu. Následně se ale ukázalo, že její plody lze využít v doplňcích stravy, které jsou určené pro mužskou vitalitu a zdraví. A v nich Saw Palmetto objevíme dodnes.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Účinky

Serenoa plazivá má poměrně obsáhlé spektrum příznivých účinků. Mnoho z nich bylo dokonce prokázáno během vědeckých studií. Což dodává jejímu použití jednoznačnou důvěryhodnost.

Saw Palmettu se připisuje schopnost:

  • Předcházet ztrátě vlasů
  • Zlepšovat kvalitu vlasů (také by měla pomáhat mužům, kteří trpí androgenní alopecií)
  • Podporovat normální funkci močového ústrojí
  • Zmírňovat záněty
  • Regulovat hladinu testosteronu
saw palmetto proti padání vlasů

Co se týče vypadávání vlasů, je pro muže důležité určit, kvůli čemu k němu dochází. Někdy může za ztrátu vlasů stres, onemocnění štítné žlázy, užívání některých léků nebo nevhodná strava. Teprve až nalezení pravé příčiny vám umožní zvolit nejvhodnější řešení.

Velmi obezřetně je nutné postupovat i v otázce regulace testosteronu. Jelikož jde o poměrně komplikovaný proces, měli byste se o něm nejprve pobavit s vaším ošetřujícím lékařem.

Jak pomáhá na prostatu?

Prostata je žláza, která je součástí mužského pohlavního ústrojí. V těle se nachází okolo močové trubice. Když dojde k jejímu zvětšení, zabere mnohem více prostoru. Takže začne zužovat vaši močovou trubici. Kvůli tomu pak vznikají potíže s močením. (Časté denní a noční močení, přerušované močení, pálení, akutní potřeba se vymočit atd.)

Užívání doplňků stravy se Saw Palmettem podporuje normální fungování prostaty. Především i kvůli tomu, že má protizánětlivé účinky. (Vzhledem k tomu, že ve zvětšené prostatě může být přítomen zánět je to jednoznačné plus.)

Jak ho přijímat

Serenou plazivou lze užívat ve formě bylinných kapek. Nejběžněji se ale přidává do doplňků stravy, které jsou určené pro muže. Jejich výhodou je, že v sobě často kombinují několik bylinných složek, včetně vitamínů. Díky tomu jsou velmi komplexní. (Minimálně v porovnání s jednodruhovými preparáty.) V těchto doplňcích byste měli hledat další bylinky. Mezi ně patří kopřiva dvoudomá, slivoň africká a vrbovka malokvětá.

V případě, že nevíte, kde přesně Saw Palmetto najdete a zároveň vám záleží na kvalitě, doporučíme vám dlouhodobé užívání českého doplňku stravy Uniprosta, který splní očekávání i těch nejnáročnějších uživatelů.

jak přijímat saw palmetto
Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta