Účinky kopřivy dvoudomé: Znáte všechny?

Urtica dioica, nebo-li kopřiva dvoudomá, je rostlina, kterou zná nejspíš každý z nás. Už od dětství se s ní setkáváme v lesích, na loukách či na našich vlastních zahradách. A všichni jsme si na ní dávali kvůli jejímu žahavému doteku velmi dobrý pozor. Přitom jde o léčivou bylinu, která nám toho má hodně co nabídnout. Chcete vědět co?

Kopřiva dvoudomá je učiněný poklad. Babičky na vesnici jí pravidelně krmí domácí drůbež. Některé zase nedají dopustit na kopřivový čaj, o kterém se říká, že má schopnost čistit krev, na výluh z kopřiv (protože se říká, že kopřivy na vlasy dokáží zamezit jejich vypadávání) a také na kopřivovou polévku, či velikonoční nádivku, do které se kopřiva přidává nakrájená na kousky.

Používání kopřiv ale rozhodně není jen záležitostí žen. V mnoha kulturách se kopřiva používá při řešení potíží s prostatou. Takže z ní můžete těžit i vy osobně. Protože, co si budeme povídat. Jednou se projeví u všech. Tak proč se na ně trochu nepřipravit předem?

Co a jak vám prozradíme v následujícím textu.

co je to kopřiva dvoudomá

Co je to kopřiva dvoudomá?

Kopřiva dvoudomá je u nás nejznámější druh kopřivy. Většinou se považuje za plevel, ale faktem je, že jde o léčivou rostlinu, která se v mnoha kulturách stala nedílnou součástí bylinkářství a přírodní medicíny.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Většina z nás ji má spojenou s již zmíněným pálením. To je způsobeno histaminem, acetylcholinem a serotoninem. Z dalších látek v kopřivě dvoudomé najdeme hořčík, karotenoidy, flavonoidy, vitamín B2 nebo vitamín C.

Účinky kopřivy

Vzhledem k dlouhodobému užívání této rostliny byla jen otázka času, kdy se jí začnou zabývat lékaři a vědci. Ti během svých pokusů, studií a výzkumů přišli na celou plejádu možných účinků, které vám může nabídnout.

Jmenovat bychom mohli třeba:

účinky kopřivy dvoudomé

Kopřiva má pravděpodobně i diuretické (močopudné) účinky. Také se přidává do léků, které omezují krvácivost

Vzhledem k jejím účinkům nemusí být vhodná pro lidi, kteří berou léky na ředění krve, léky na cukrovku, diuretika nebo lithium. Pokud se mezi ně řadíte, nejprve se poraďte o jejím nasazení se svým ošetřujícím lékařem.

kopřiva na prostatu a močové cesty

Močové cesty a prostata

Jelikož se tento článek zabývá močovými cestami a prostatou, zaměříme se na tento oddíl trochu blíž. Některé studie na zvířatech ukázaly, že kopřiva může předcházet konverzi testosteronu na dihydrotestosteron. Což by mělo napomoci k tomu, aby se prostata nezačala zvětšovat. Studie na lidech zase ukázaly, že pravidelné užívání kopřivy dvoudomé může redukovat jak krátkodobé, tak dlouhodobé potíže s močením.

Jak na její užívání

Kopřiva je velmi snadno dostupná, takže si můžete vybrat z širokého spektra způsobů jejího užívání.

Zkusit můžete:

  • Přírodní doplňky stravy
  • Čerstvou kopřivu do salátu, nebo jako ingredienci do teplých pokrmů
  • Kopřivový čaj
  • Kopřivové kapky
kopřiva užívání

Právě doplňky stravy s kopřivou mají jedno obrovské plus. Ty doopravdy kvalitní obsahují i další bylinky, které podporují normální funkci prostaty a mužského libida. Jmenovat bychom mohli vrbovku malokvětou, slivoň africkou nebo saw palmetto. Tyto bylinky bývají podpořeny lykopenem a zinkem pro jejich maximální účinnost.

V případě, že hledáte kvalitní doplněk stravy pro muže, který je na přírodní bázi a lze ho dlouhodobě užívat, můžete vyzkoušet doplněk stravy UNIPROSTA®, který vám nabídne vysokou kvalitu v každé jedné tobolce.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta