Problémy s močením u mužů: Příčiny a jak se jich zbavit

Časté močení, noční močení, slabý proud moči a mnoho dalších – to jsou potíže, se kterými se v životě setkává velké procento mužů. Vzhledem k tomu, že bolest při močení a výše uvedené komplikace mohou snižovat váš životní komfort, podíváme se, co za nimi může být a zda si od nich můžete nějak ulevit.

Močení je normální proces těla, v jehož průběhu se z organismu dostávají pryč látky, které už nedovede pro nic dalšího využít. Moč vzniká tak, že ledviny přefiltrují krev a co je vyhodnoceno jako odpadní látka, to se postupně kumuluje v oblasti močového měchýře. Jakmile dostane tělo signál, že je naplněn, pocítíme nutkání jít vykonat potřebu.

Ačkoliv je každý člověk jiný, udává se, že normální četnost močení je zhruba osmkrát za den. Jenže, někteří muži (zvlášť ti, kteří vstoupili do zralého věku) mohou chodit na malou o něco častěji, a to dokonce i v noci, kdy organismus za normálních okolností neprodukuje moči tolik. (Na druhou stranu, je koncentrovanější, proto lékaři obvykle požadují ranní vzorek, ze kterého toho jde o zdravotním stavu vyčíst nejvíce.)

Je to normální? A pokud ne, co problémy s močením nejčastěji signalizují?

nejčastější problémy s močením

Nejčastější problémy s močením

Muži mohou (stejně jako ženy) trpět na mnoho různých problémů, které se týkají normálního stavu močového traktu.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Můžete zaznamenat například:

A mnoho dalších příznaků.

Co za nimi stojí? – příčiny

Mezi krátkodobé problémy s močovým ústrojím tradičně patří infekce močových cest. Na ty jsou mnohem náchylnější ženy, na druhou stranu, ani starším mužům se nemusí tento problém úplně vyhnout, především kvůli tomu, že na tento jev může mít vliv nezhoubně zvětšená prostata. Asi nemusíme říkat, že právě ona je jedním z dalších existujících problémů s močovým ústrojím, který je zcela typický pro zralé muže. V neposlední řadě vás může postihnout i zánět prostaty a rakovina prostaty, ve srovnání s nezhoubně zvětšenou prostatou ale nejde o zas tak častý problém. (Má se totiž za to, že zvětšená prostata je přirozenou součástí stárnutí mužského organismu.)

příčiny problémů s močením

Co pomůže na problémy s močením?

Zvětšenou prostatu můžete podpořit tím, že vyzkoušíte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy, které obsahují bylinky, které se tradičně spojují s jejím normálním stavem.

V jejich složení hledejte především:
Saw palmetto
Kopřivu dvoudomou
Slivoň africkou
Zinek
– Vrbovku malokvětou
Lykopen

To jsou látky, které se svými schopnostmi doplňují navzájem, takže vaší prostatě nabídnou komplexní péči.

co pomůže na problémy s močením

Jejich dlouhodobé užívání také nezapomeňte doplnit o pár dalších tipů, které by vám mohly život se zvětšenou prostatou dost zásadně usnadnit.

Doporučuje se například:

  • Po vykonání malé potřeby moc nespěchat, raději chvilku počkejte a ještě zkuste, zda v močovém měchýři ještě nezůstalo malé množství moči
  • Chodit močit, když pocítíte potřebu
  • Cvičit Kegelovy cviky na posílení svalů pánevního dna
  • Omezení alkoholu a kofeinu, protože tyto nápoje mívají močopudné účinky, kvůli kterým se vám bude chtít močit ještě častěji

V neposlední řadě je dobrým tipem i omezení pití nápojů několik hodin před spaním, díky čemuž byste měli zaznamenat menší potřebu jít močit během noci.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta