Příznaky zvětšené prostaty – co jsou hlavní indikátory?

Problémy s prostatou zažije po dovršení středního věku skoro každý muž. Málokterý ale o svých potížích a zkušenostech mluví. Proto může být pro ostatní pány těžké se rozhoupat k tomu, aby v případě obtíží vyhledali pomoc. Abychom vám ukázali, že vůbec o nic nejde, povíme vám, co dělat, aby byla vaše prostata vždy v nejlepší kondici.

Prostata je žláza, která je nedílnou součástí mužského reprodukčního ústrojí. (Ženy ji tedy nemají.) To řada pánů tak nějak opomíjí. Až do chvíle, kdy je začnou trápit potíže se zvětšenou prostatou, nebo s erektilní dysfunkcí, která jim dá neklamně najevo, že už nejsou nejmladší. 

Samozřejmě, existují mezi námi zodpovědní jedinci, kteří na nic nečekají a jakmile se u nich objeví časté močení, objednají se k urologovi. Ale ruku na srdce. Jde jen o pár vlaštovek, které rozhodně nereprezentují méně zodpovědnou většinu, která to nechává takříkajíc vyhnít. 

A naprosto zbytečně, protože léčba zvětšené prostaty je bezbolestná a v mnoha případech i relativně rychlá. Proto doufáme, že vám dodáme odvahu s ní začít něco dělat.

zvětšená prostata příznaky

Zvětšená prostata a její příznaky

Příčiny zvětšené prostaty bývají v mnoha případech nezhoubné. To znamená, že nejde o jev, který by doprovázelo rakovinotvorné bujení, které by vyžadovalo invazivní léčbu. Samozřejmě to ale neznamená, že problémy s prostatou nemohou do tohoto stádia dojít v průběhu času. Proto je důležité situaci hlídat. Jak ale poznat, že vás něco trápí?

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Třeba tak, že se potýkáte s/se:

Není ale vyloučeno, že se u vás bude projevovat i pálení, nebo močová inkontinence. Velmi nepříjemný dovede být i hyperaktivní močový měchýř.

zvětšená prostata a časté močení

Dbejte na prevenci

I když jste to třeba neměli do této chvíle ve zvyku, měli byste se naučit chodit k lékaři i ve chvíli, kdy se vám nic zásadního neděje. Díky tomu se podaří odhalit potenciální potíže ve stádiu, kdy ještě neměly šanci se projevit. Takže se nebudete s ničím zbytečně trápit. Abyste věděli, jaké kroky můžete podniknout, mrkněte se na následujících několik bodů. Mezi ně patří návštěva urologa, pravidelné prohlídky nebo užívání přírodních doplňků stravy na prostatu.

zvětšená prostata prevence

Co pomůže na zvětšenou prostatu

Bylinky na zvětšenou prostatu

Bylinky na prostatu jsou dobrou alternativou k lékům. Především ve chvílích, kdy muž netrpí žádnými zásadními potížemi a není tedy nutné nasazovat těžší kalibr. Abyste si neublížili nevhodným dávkováním, můžete vyzkoušet volně prodejné doplňky stravy na prostatu, které jsou dostupné jak na internetu, tak v lékárně. Ve složení těch kvalitnějších objevíte komplex vitamínů, stopových prvků, minerálních látek a již zmíněných bylinek.

Ve složení se dívejte po:
Slivoni africké
Serenoe plazivé
Kopřivě dvoudomé
Vrbovce malokvěté

Velmi oblíbený je i lykopen nebo zinek, který má dobrý vliv na reprodukční zdraví.

bylinky na zvětšenou prostatu
zvětšená prostata urolog

Návštěva urologa

Nikdy byste se neměli do ničeho pouštět bez toho, aniž byste předtím navštívili urologa. Ten vás vyslechne a provede fyzickou prohlídku prostaty pohmatem. (Ne, nebolí to!) Díky tomu zjistí, zda má prostata normální velikost a tvar a zda na ní nejsou patrné nějaké abnormality, na které byste se spolu měli zaměřit.

Součástí prohlídky může být i odběr krve, který dovede zachytit hrozící rakovinu prostaty. Případně ještě ultrazvuk, který lékaři umožní jasně vidět, jak prostata vypadá. Urologové, kteří se zaměřují především na muže vám mohou poradit i v případech, kdy vás trápí erektilní dysfunkce, nebo nějaký jiný delikátní problém, o kterém si nemáte s kým promluvit. Berte ho tedy jako svého dobrého přítele.

Přírodní doplňky stravy

Zelenou lékárnu jsme si už představili, ale zatím jsme si neřekli nic o dalších látkách (potažmo potravinách), které mohou mít na zdraví prostaty pozitivní vliv.

Dobrým nápadem je zvýšený příjem:

  • Nenasycených mastných kyselin omega-3 (ryby, mořské plody…)
  • Antioxidantů (borůvky, jahody…)
  • Vitamínu C (pomeranče, citrony…)

Z hlediska výživy si zkuste dopřávat i trochu více cibule a česneku, ořechů, brokolice a květáku.

přírodní doplňky stravy na zvětšenou prostatu

Hlídejte si své zdraví

I když je nezhoubně zvětšená prostata problémem mnoha mužů ve středním a pokročilejším věku, můžete ho zmírnit, nebo oddálit tím, že se budete věnovat účinné prevenci. Sice to bude vyžadovat aktivní změnu životního stylu, ale uvidíte, že vaše snaha brzy přinese své první ovoce.

Aby prostata fungovala správně, prospěje jí:

  • Užívání přírodních doplňků stravy na prostatu
  • Pravidelné vyšetření u lékaře (a tím nemyslíme jen urologa, důležitá je i prevence cukrovky, obezity nebo vysokého krevního tlaku)
  • Cvičení
  • Udržování zdravé tělesné váhy
  • Cvičení Kegelových cviků (posilují svaly pánevního dna, takže jimi předejdete močové inkontinenci)
  • Správný pitný režim (s minimem alkoholu a kofeinu)
  • Teplo (takže, teplé boty a schovaná záda jsou základ)

Když už nyní víte, co máte dělat, můžete první změnu učinit už dnes. Třeba tím, že investujete do přírodního doplňku stravy, v jehož složení jsou výše zmíněné bylinky a účinné látky. Kombinace přírodních doplňků stravy a rad a tipů, které padly v článku zajistí, že vaše prostata dostane maximální možnou péči.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta