Kegelovy cviky pro muže: Domácí řešení problémů s prostatou

Všichni stárneme. A to ať už si to připouštíte, nebo ne. Neznamená to jenom to, že máte mnohem víc zkušeností, nebo že sfoukáváte na dortu stále více svíček. Opotřebení se začne v určitém věku projevovat třeba problémy s prostatou a močovou inkontinencí. Abyste se kvůli tomu zbytečně nesnižovala kvalita vašeho života, zkuste Kegelovy cviky pro muže.

Začneme trochu technicky. Naše tělo se skládá z kostí, svalů, orgánů a dalšího širokého spektra složek, které tomu všemu umožňují fungovat. Jako u domu, nebo auta, je ale pro to všechno důležitá kvalitní podpůrná konstrukce. Kterou často tvoří svaly.

Tímto vysvětlením přímo navazujeme na důležitost svalů pánevního dna. To nás zavírá zespodu a zajišťuje, aby z nás nic nevypadlo ven. (Nebo minimálně ne to, co by nemělo.) Vlivem nevhodného životního stylu nebo věku ale dochází k jeho oslabování. Což se projevuje třeba močovou inkontinencí a dalšími problémy s vyprazdňováním

Proto byste neměli zanevřít na své zdraví a kondici. Nejlepší bude, když do své každodenní rutiny zařadíte cviky na pánevní dno.

co jsou to kegelovy cviky

Co jsou to Kegelovy cviky?

Kegelovy cviky jsou dobré na posílení a zpevnění pánevního dna. Obvykle se o nich mluví v souvislosti s ženami. Protože jsou to právě ony, které mohou mít s pánevním dnem potíže. (Například kvůli těhotenství a porodu. Oboje je pro pánevní dno zátěž.) Pravda je ale taková, že slabé pánevní dno mohou mít všichni. Nehledě na pohlaví a věk.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

I když to zní na první dobrou hrozivě, faktem je, že nejde o problém, který by se nedal s trochou vůle vyřešit. Kegelovy cviky jsou speciální cvičení, které má tyto svaly opět posílit a vrátit jim jejich primární funkci.

Kegelovy cviky na prostatu

Možná vás zajímá, jak přesně mohou z Kegelových cviků na posílení pánevního dna těžit muži, když nikdy nezažijí porod. Budete se divit, ale starší muži mohou mít problémy s inkontinencí, která je způsobená nezhoubně zvetšenou prostatou. Potíže se navíc mohou dostavit i po operaci prostaty. (K inkontinenci může dojít kvůli oslabenému svěrači, stejně jako kvůli nižší regulaci toku v důsledku jejího odstranění atd.)

V některých případech se dokonce uvádí, že Kegelovy cviky mohou být doplňkovou léčbou erektilní dysfunkce a předčasné ejakulace. Takže mohou stejně jako u žen zajistit lepší sexuální prožitky.

Výhody a účinky

Abyste si zapamatovali, že jsou Kegelovy cviky pro muže jednoznačně přínosem, podíváme se na to, jaké jsou jejich výhody a účinky.

Kegelovy cviky mohou:

výhody a účinky kegelových cviků

Návod – jak je cvičit?

V případě, že byste chtěli dát Kegelovým cvikům šanci si vás získat, přinášíme vám návod, jak je provádět. Vzhledem k tomu, že k jejich cvičení nic nepotřebujete jsou dostupné všem. Je ale důležité provádět je správně. Jinak byste si mohli dokonce i ublížit.

Začněte nejdřív tím, že správně lokalizujete svaly pánevního dna. To uděláte nejlíp tak, že během vykonávání malé potřeby na vteřinu přerušíte proud moči. Svaly, které u toho použijete jsou ty, na které se budete během cvičení soustředit. Z technických důvodů je vždy provádějte po vyprázdnění měchýře.

návod jak cvičit kegelovy cviky

Najděte si klidné místo, na kterém vás nebude alespoň chvíli nikdo rušit. Pohodlně se položte na zem, nebo na postel. Pomalu zatněte svaly, o kterých jsme mluvili o pár řádků výše. U toho počítejte do pěti. Následně je zase povolte. Opět počítejte pomalu do pěti a zase je zatněte. Tento postup opakujte desetkrát. Ideálně třikrát denně a hlavně pravidelně. První výsledky by u vás měly být viditelné v rozmezí 3-6 týdnů.

V případě, že vás dlouhodobě trápí zvětšená prostata, zkuste účinky cvičení podpořit užíváním přírodních doplňků stravy na prostatu.

V jejich složení hledejte tyto látky:

Vyzkoušejte jejich dlouhodobé užívání. Uvidíte, že se vám brzy uleví.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta