Léky na prostatu: Jak je vybrat a kdy pomohou?

Prostata je žláza, která se nachází v těsné blízkosti mužského močového měchýře. I když má za normálních okolností velikost asi jako vlašský ořech, může vám způsobit spoustu komplikací a trápení. Kdy pomohou prášky a léky na prostatu? A existuje k nim i nějaká alternativa?

Muži mnohdy o své prostatě vůbec neví, tento stav ale netrvá věčně. Se vstupem do středního a staršího věku často souvisejí problémy s prostatou, kvůli kterým mohou prožít nespočet probdělých nocí a mnoho trapných situací.

Ne vždy stojí za potížemi se zvětšenou prostatou rakovinotvorné bujení, mnohdy se prostata zvětší kvůli tomu, že (ze zatím neznámého důvodu) se začnou její buňky samovolně množit a tím pádem začnou stlačovat močovou trubici, která středem prostaty prochází. To může způsobit bolest při močení, časté močení a další známé jevy.

Než se ale pustíme do popisu toho, co byste mohli vyzkoušet, připomene vám, že prostata (nebo také jinak předstojná žláza) je primárně součástí mužského reprodukčního systému. Produkuje totiž tekutinu, která je důležitou součástí spermatu. Díky tomu jsou mužské spermie dostatečné pohyblivé a jsou připravené na oplodnění uvolněného vajíčka v těle ženy. Vzhledem k pozici prostaty však může její stav negativně ovlivňovat močení.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Co s tím?

Co jsou to léky na prostatu?

Přípravky na prostatu rozdělujeme do několika kategorií. Za léky na prostatu se považují registrované léčivé přípravky, které mohou být k dostání buď ve volném prodeji, nebo pouze na předpis, který vám vystaví váš lékař. Tyto léky se tradičně používají při zvládání komplikovanějších zdravotních stavů, mezi které patří například zánět prostaty nebo rakovina prostaty.

co jsou to léky na prostatu

Kdy pomohou?

Jak už bylo uvedeno výše, klasické léky na prostatu se v hojné míře používají při opravdu vážných potížích s prostatou, které je potřeba léčit klasickými medikamenty. Tyto léky můžete brát například před operací prostaty, při chronickém nebo akutním zánětu prostaty a podobně. Výběr léku je v drtivé většině případů na vašem ošetřujícím lékaři.

Vsaďte na přírodní doplňky stravy

Ne vždy je situace natolik závažná, aby bylo nasazení klasických léků na prostatu potřeba. Hovoříme například o situaci, kdy vás trápí mírné potíže se zvětšenou prostatou, která se od určitého věku muže považuje za normální jev, se kterým se musí naučit nějak žít.

V takové chvíli vám může od vašich potíží ulevit dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na prostatu, které obsahují vitamíny, bylinky a další látky, které podporují normální stav mužského močového ústrojí. Některé z nich mohou dokonce obsahovat bylinky na potenci a vitalitu, takže můžete podpořit i kvalitu svého sexuálního života. (Což se při vstupu do vyššího věku určitě hodí, protože ne každý muž má na nějaké milostné hrátky dostatek energie.)

kdy pomohou prášky na prostatu

Podle čeho si vybrat ten správný?

Doplňků stravy na podporu normálního stavu prostaty existuje na našem trhu spousta. Ne všechny ale stojí za to, abyste za ně utráceli své těžce vydělané peníze. Platí to především o těch, které obsahují jen malé množství látek. Prvním klíčem k úspěchu je tedy výběr přípravku, který obsahuje větší množství vitamínů, bylinek a podobně. Proč? Protože jsou vybrány na základě toho, aby se podporovaly navzájem.

Ve složení těch dobrých pak konkrétně hledejte:

podle čeho vybírat léky na prostatu

A mnoho dalších látek.

Bylinné doplňky stravy tohoto typu jsou na přírodní bázi, což znamená, že jsou šetrné k organismu. (Na druhou stranu, ve srovnání s různými tinkturami a samotnými bylinkami nabízejí jasně stanovené denní dávkování, kterého se můžete při jejich užívání držet.) Výhodou je i to, že nemívají vedlejší účinky. V případě, že nevíte, na jaký přípravek pro zralé muže byste se měli v tomto ohledu spolehnout, doporučíme vám vyzkoušet český doplněk stravy UNIPROSTA®, který je vhodný i pro dlouhodobé užívání.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta