Neustálý pocit potřeby močit: Víme, jak s tím skoncovat

Časté močení je problém, který výrazně ovlivňuje kvalitu života mnohých jedinců. Někdy je dokonce tak urputný, že pocit potřeby močit způsobuje potíže ve vztazích, nebo nervozitu při cestování. Existují způsoby, jak se ho dá zbavit? Na to se zaměříme níže.

Močení je naprosto normální fyziologický proces, v průběhu kterého se tělo zbavuje již nepotřebných odpadních látek. Funguje to tak, že ledviny neustále filtrují krev, ze které pak odvádějí odpad do močového měchýře. V průběhu dne každý z nás odejde vykonat svou potřebu (zhruba) osmkrát. Zajímavostí je, že v noci se moči tvoří méně (ale je o něco koncentrovanější) takže by nutkání močit nemělo negativně ovlivňovat spánek.

Co když ale máte pocit, že se svým močením vybočujete z normálu?

Co znamená neustálý pocit potřeby močit?

Neustálé nutkání močit může mít mnoho příčin, z nichž některé jsou relativně banální. Může jít například o problém s větším příjmem tekutin. V takovém případě stačí zmenšit jejich objem a rozložit jejich pití do delšího časového úseku. Na vině ale může být infekce močových cest, močový kámen, nedostatečně vyprázdněný měchýř, nebo nezhoubně zvětšená prostata, která trápí velké procento mužů ve zralém a pokročilejším věku.

nutkání močit

Jak se projevuje?

Toho, že máte problémy s močením, si všimnete celkem brzy. V první řadě si všimnete, že toaletu vyhledáváte častěji, než jak to bylo obvyklé v předešlých týdnech a měsících.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Dále můžete zaznamenat:
– Močovou inkontinenci
– Bolest v podbřišku
– Bolest při močení
– Časté noční močení

Příčiny časté potřeby močit

Technicky vzato, ne všechny výše uvedené příčiny častějšího močení (močový kámen, infekce močových cest…) způsobuje náhlé zvětšení objemu moči. Poměrně často se děje to, že muž nemůže z nějakého důvodu kvalitně vyprázdnit svůj močový měchýř, což pak vede k jeho rychlejšímu naplnění. Z toho důvodu se doporučuje, aby muži na toaletě nespěchali pryč. Mnohem vhodnější je počkat, jestli v močovém měchýři ještě něco nezůstalo.

potřeba močit prostata

Zvětšená prostata

U starších mužů způsobuje problém s častějším močením nezhoubně zvětšená prostata. Tato žláza se nachází pod močovým měchýřem a jejím středem prochází mužská močová trubice. Pokud dojde k jejímu samovolnému zvětšení (které není způsobeno rakovinotvorným bujením), močová trubice se v daném místě zúží. 

Z toho důvodu můžete zaznamenat široké spektrum příznaků, mezi které patří:

Jak to řešit?

Ve složení byste měli najít:

Všechny tyto látky objevíte v českém doplňku stravy UNIPROSTA®, který potěší svou kvalitou i náročné uživatele. V případě, že se po nějaké době od zahájení užívání vaše nutkavá potřeba močit nezlepší, měl by to být důvod pro návštěvu lékaře.

jak zastavit nutkání močit
Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta