Normální velikost prostaty: Jak poznat její zvětšení?

Prostata, nebo také předstojná žláza, je součást mužského reprodukčního ústrojí, která ale zasahuje i do močového traktu. Jelikož má v průběhu času tendenci způsobovat problémy, níže se podíváme na vše, co byste měli v souvislosti s normálním stavem prostaty vědět.

Předstojná žláza je součástí mužského pohlavního ústrojí. Jejím úkolem je produkce sekretu, který je nedílnou součástí ejakulátu. Tato složka obsahuje látky, které zlepšují pohyblivost a životaschopnost spermií. (Které následně úspěšně dorazí k uvolněnému ženskému vajíčku, které je připraveno k oplodnění.) Jelikož ale s postupujícím věkem činí mužům problémy, je dobré vědět jak se projevují a jakými cestami lze přispět k tomu, aby se co nejdéle těšila normálnímu zdraví.

normální velikost prostaty

Jaká je normální velikost prostaty?

Za normálních okolností má prostata velikost asi jako vlašský ořech. V průběhu času ale může dojít k jejímu zvětšení, které může, ale také nemusí, být známkou rakovinotvorného bujení. Z toho důvodu je důležité, aby muži chodili na pravidelné preventivní prohlídky ke svému urologovi.

Typické projevy zvětšení prostaty

Mezi nejčastější příznaky nezhoubně zvětšené prostaty patří neschopnost začít močit, nutnost při močení zatínat svaly, slabý proud moči, přerušované močení, časté noční močení, náhlé nutkání jít močit, pocit nekvalitně vyprázdněného močového měchýře po vykonání malé potřeby a mnoho dalších.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta
jak udržet prostatu zdravou

Jak udržet prostatu zdravou?

Prostatu můžete podpořit v její dobré kondici užíváním přírodních doplňků stravy, které obsahují bylinky na podporu normálního stavu prostaty. Jmenovat bychom mohli saw palmetto, vrbovku malokvětou, kopřivu dvoudomou a další látky, které najdete v doplňku stravy UNIPROSTA®. Dále můžete vyzkoušet cvičení Kegelových cviků, trénink močového měchýře a omezení nápojů s obsahem alkoholu a kofeinu.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta