Co je to prostata – Její funkce a kde se nachází

Pokud alespoň občas sledujete reklamy, pravděpodobně vám neuniklo, že muži mohou mít ve starším věku potíže s prostatou. Některé jsou chronické, ale neohrozí muže na životě. V jiných případech jde o vše. Co to ale ta prostata je? A jak poznáte, že byste jí měli věnovat svou pozornost?

Prostata je ve společnosti občas terčem posměšků. Zvlášť v okruhu starších mužů, kteří si musí co chvíli odskakovat na toaletu. I když jde o problém, mnoho pánů ho ignoruje a mnohdy ho ani nijak neřeší.

To je ale chyba, protože prostata může onemocnět mnoha různými způsoby. Vážné onemocnění prostaty vás může navíc dokonce i zabít. Z toho důvodu je dobré o ní vědět všechno podstatné, co by vám mohlo ušetřit řadu problémů v budoucnu.

funkce prostaty

Co je to prostata?

Prostata, nebo také předstojná žláza, je mužská pohlavní žláza. V mužském těle se nachází pod močovým měchýřem. Za normálních okolností není příliš velká. Její rozměr by se dal přirovnat k vlašskému ořechu. Jejím středem prochází močová trubice. Z toho důvodu je jedním z prvních příznaků problémů s prostatou problém s močením.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Funkce prostaty

Její hlavní úlohou je tvorba tekutiny, která je důležitá pro životaschopnost spermií. Z podstaty věci je tato tekutina součástí ejakulátu. 

Jelikož tekutina z prostaty obsahuje spoustu látek, umožňuje, nebo dokonce zvyšuje šance na oplodnění. Například kvůli tomu, že spermie jsou dostatečně pohyblivé. Jiné látky zase stimulují svalovinu ženské dělohy. 

Kde se nachází?

Kde je prostata? Jak už bylo řečeno, prostata je součást mužského pohlavního ústrojí. Jelikož je celkem spletité, dostala místo přímo pod močovým měchýřem.

kde je prostata

Jak poznat problémy s prostatou?

Problémy s prostatou lze poznat podle výrazných, ale i podle méně nápadných potíží. Z toho důvodu je extrémně důležité začít docházet na pravidelné preventivní prohlídky k urologovi, který zkontroluje, zda je vaše prostata v naprostém pořádku.

Vyšetření u urologa není bolestivé a není potřeba se ho bát. Součástí vyšetření je fyzická prohlídka, ultrazvuk a odběr vzorku krve, ze kterého se dá taktéž leccos poznat.

Mezi příznaky, které by vás měly přivést do ordinace lékaře patří:

co to je prostata

Tyto příznaky mohou znamenat spoustu věcí. Například problémy s nezhoubně zvětšenou prostatou, kterou trpí mnoho mužů po dosažení zralého a staršího věku. O něco méně příjemnější je zánět prostaty. Ten může být akutní (a v tom případě má rychlejší a horší průběh), nebo chronický. Tyto záněty mohou vznikat i z neléčených infekcí močových cest. Proto se nevyplatí je lehkovážně přecházet.

Poslední a zároveň nejproblematičtější je rakovina prostaty. Ta je při rychlém a včasném záchytu dobře léčitelná. V pozdějších fázích ale může být pro muže bohužel i fatální. 

jak poznat problémy s prostatou

Jak problémy řešit?

Jako nejlepší řešení problémů s prostatou se nabízí přírodní doplňky stravy. Tyto doplňky pomáhají zejména při problémech se zvětšenou prostatou a častým močením. Jejích komplexní složení podporuje správnou funkci celého močového ústrojí. Pokud se vám problémy nepodaří vyřešit, doporučujeme návštěvu urologa.

V doplňcích stravy na prostatu by neměly chybět tyto účinné látky:
Serenoa plazivá
– Vrbovka malokvětá
Zinek
Lykopen
Slivoň africká
Kopřiva dvoudomá

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta