Co na prostatu? Známe řešení, které pomůže

I když je prostata relativně malá žláza, dovede nadělat spoustu problémů a neplechy. Zvlášť, pokud dlouhodobě ignorujeme problémy, které ji mohou (nejen) po vstupu do středního věku začít trápit. Chcete vědět, jak na ně? 

Prostata je žláza, která se nachází pouze v mužském těle. Kdybychom ji hledali, našli bychom ji okolo močové trubice. Její primární funkcí je tvorba tekutiny, která vyživuje spermie. A také jim ulehčuje transport během ejakulace. 

Jak ale lidské tělo stárne, normálně fungující prostata nemusí pracovat vždy správně. Velký vliv na její kondici může mít i naše celková životospráva a důslednost prevence. Jelikož v řadě faktorů občas trochu kulháme, podíváme se na to jak napravit hříchy, které jsme nastřádali během posledních několika let.

Stačí, když budete pokračovat ve čtení.

nejčastější potíže s prostatou

Nejčastější potíže s prostatou

Kdybychom se kohokoliv zeptali na to, které potíže v této souvislosti zná, většina lidí by jmenovala zvětšenou prostatu. Nejspíš proto, že se o ní často mluví v reklamách. To ale není jediný neduh, se kterým se můžeme v průběhu života setkat.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Měli bychom myslet i na:
– Zánět prostaty
– Karcinom prostaty

Zvlášť druhý zmíněný stav je nutné neprodleně řešit. Nejde jen o to, že vám způsobí značné nepohodlí, ale také vás může přímo ohrožovat na životě. Z toho důvodu by se měl každý muž na prahu středního věku zapsat k urologovi, který ho bude kontrolovat a pečlivě hlídat.

co pomáhá na prostatu

Co opravdu pomáhá na prostatu?

Pokud lékař vyhodnotí, že vaše problémy s prostatou nejsou závažné (a nevyžadují operaci, nasazení registrovaných léčiv, nebo jinou invazivnější léčbu), můžete se spolu pobavit o tom, jaké možnosti máte vy osobně doma. Znáte je? Mezi ty nejpopulárnější patří cviky na prostatu, čaje, léky nebo doplňky stravy, které obsahují bylinky (kopřivu dvoudomou, vrbovku malokvětou, saw palmetto nebo slivoň africkou).

Cviky na prostatu

I když to zní možná trochu bizarně, i na prostatu může fungovat cvičení. A to i přesto, že je to žláza a ne sval. Jak je to možné? Především proto, že v bezprostřední blízkosti prostaty jsou svaly pánevního dna, které pomáhají ovládat močový měchýř a svěrač análního otvoru.

Asi nejznámější praktikou, kterou můžete ve volné chvíli vyzkoušet, jsou Kegelovy cviky. Ty se provádějí ve chvíli, kdy máte prázdný močový měchýř. Asi desetkrát po sobě během nich stáhnete a povolíte svaly, které používáte během vykonávání malé potřeby.

Prospěšné vám může být i klasické tělesné cvičení, které vás zbaví nadbytečných kilogramů. Ty mohou mít taktéž vliv na sílu a zdraví pánevního dna.

cvičení na prostatu
čaje na prostatu

Čaje na prostatu

Kdo se rád něčím zahřeje, nebo si uvaří šálek čaje při sledování filmu, nebo čtení knihy, tomu budou vyhovovat bylinné čaje na prostatu, které se dají sehnat po internetu a v lékárnách. V závislosti na tom, čemu dáváte přednost, si může zvolit jednodruhové čaje na prostatu, nebo takové, které kombinují několik bylin současně.

Často se v nich setkáváme s:

 • Vrbovkou
 • Zlatobýlem
 • Černým rybízem
 • Listem jahodníku
 • Vřesem
 • Přesličkou
 • Brusinkou

Neuděláte nic špatného ani v případě, že si dopřejete opravdu kvalitní zelený čaj, o kterém se ví, že má blahodárné účinky na lidskou vitalitu.

Léky na prostatu

V případě závažnějších obtíží, jako jsou různé záněty, vám může doktor předepsat antibiotika. Také vám ale může napsat recept na léky na erektilní dysfunkci. (Věřte, nebo ne, prostata a sexuální zdraví spolu do velké míry souvisí.) 

Pokud vám smíme radit, tato léčiva se nesnažte získat bez receptu pod pultem. Jelikož se s nimi často obchoduje na černém trhu, můžete si koupit buď neúčinné placebo, nebo padělek, který vás ohrozí na životě.

léky na prostatu
doplňky stravy na prostatu

Doplňky stravy na prostatu

Volně prodejné léky na prostatu bývají ve většině případů doplňky stravy. Ty mívají oproti lékům přírodnější složení, ve kterém mají místo vitamíny a bylinky

Jejich výhodou je, že jsou snadno dostupné a mohou fungovat na více potíží současně. Některé například podpoří zdraví močových cest, nebo vám pomohou přirozeně zvýšit libido. Vždy je ale nutné se řídit informacemi, které uvádí na obalu výrobce.

Bylinky na prostatu

Když už jsme trochu nakousli ty bylinky, jaké další mohou mít příznivý vliv na normální fungování prostaty?

Hodně se mluví například o:

Pozitivní vliv mohou mít i potravinové doplňky, které obsahují zinek. Vyzkoušet lze i dýňová semínka, či babassu.

kopřiva na prostatu

Dlouhodobá péče o prostatu

I když to podstatné jsme si už ve většině případů řekli, v krátkosti se ještě zaměříme na to, co můžete udělat pro to, abyste se vyhnuli trapným momentům.

Funguje:

 • Si před odchodem z domova zaskočit na toaletu
 • Nepít příliš mnoho tekutin před uložením se ke spánku (nevhodný je také alkohol a kofein)
 • Pravidelný pitný režim
 • Pít postupně (jinak se vám bude chtít příliš často na WC a zbytečně zatížíte ledviny)
 • S návštěvou toalety nespěchat (klidně se zdržte a po několika momentech zkuste dodatečně vyprázdnit svůj močový měchýř)
 • Osvojení si technik, které redukují stres

Když to vše podpoříte dlouhodobým užíváním volně prodejných potravinových doplňků vysoké kvality, které obsahují komplex vitamínů a bylinek, věříme, že se budete cítit lépe než tomu bylo doposud.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta