Prevence prostaty: 6 tipů, pro zdravou prostatu

Zdravá prostata by měla být cílem každého dospělého muže. Především proto, že s postupujícím časem má tendenci začít zlobit, což může mít negativní vliv na kvalitu vašeho života. Dnes však nebudeme hovořit jen o nezhoubně zvětšené prostatě, ale i o nebezpečné rakovině prostaty a o jejich možné prevenci.

Prostata je malá žláza, která je nedílnou součástí mužského reprodukčního systému. Produkuje část spermatické tekutiny, takže je velmi důležitá pro normální plodnost a rozmnožování.

Zároveň ale tento váček, který má za normálních okolností zhruba velikost vlašského ořechu, zasahuje i do močového ústrojí. Prostata se v těle nachází přímo pod močovým měchýřem a sousedí s močovou trubicí. V případě, že dojde k jejímu zvětšení, zánětu či k jinému problému, často se to odráží na přerušovaném proudu moči, častějším nutkáním si odskočit a dalším nepohodlím, které mívá přímé dopady na váš každodenní život.

Dá se těmto potížím nějak předcházet?

prevence prostaty

Dá se snížit riziko problémů s prostatou?

Ano i ne. Například nezhoubně zvětšená prostata obvykle roste už od cca 25 let. (I když se zatím neví přesně proč.) To znamená, že tento proces, za kterým není rakovinotvorné bujení, je ve své podstatě normální a neohrožuje vás na životě. Pokud už ale problémy se zvětšenou prostatou máte, existují tipy a triky, které mohou přispět k tomu, že při každé návštěvě kvalitně vyprázdníte svůj močový měchýř.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Co se týče rakoviny prostaty, opět platí, že existují některé faktory, na které nemáme přímý vliv. (Do této kategorie patří třeba genetika.) Opět ale existují rady, jejichž aplikace může riziko tohoto vážného onemocnění snížit.

6 tipů, jak na prevenci chorob prostaty

bylinky na prevenci prostaty

Bylinky na prostatu

Zvětšená prostata, která není způsobena rakovinou, je častý problém, který trápí nejednoho zralého muže, který je již ošlehaný životem. Trápit vás může třeba časté noční močení, náhlé nutkání močit v průběhu dne, močová inkontinence, přerušovaný proud moči a mnoho dalších jevů.

Právě na zvětšenou prostatu lze vyzkoušet dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu její normální funkce, které mohou obsahovat i látky na podporu močových cest obecně. V jejich složení hledejte především vrbovku malokvětou, saw palmetto, slivoň africkou, kopřivu dvoudomou a mnoho dalších.

Urolog

Dovnitř sebe nikdo z nás nevidí, takže je moudré, když se čas od času ukážete u urologa, který zkontroluje vaše močové cesty i prostatu. Zároveň jde o specialistu na potíže s mužskou sexualitou. Pokud tedy trpíte erektilní dysfunkcí, neplodností nebo jiným problémem, jde o důvěrníka, kterému se můžete se všemi těmito komplikacemi svěřit.

prostata prevence

Zdravý jídelníček

Na prevenci problémů s prostatou má nemalý dopad i vaše každodenní životospráva. Proto je důležité se zaměřit i na zdravý jídelníček, který by měl obsahovat nízkotučné maso a mléčné výrobky, dostatek čerstvého ovoce a zeleniny a mírně snížené množství kvalitních mléčných výrobků.

Normální hmotnost

Riziko potíží s prostatou může neúměrně zvyšovat i příliš vysoká tělesná hmotnost. (Což platí i o řadě dalších problémů. Jmenovat lze třeba vysoký tlak, vysokou hladinu cholesterolu a cukrovku.)

Udělejte tedy pro sebe něco dobrého a snažte se alespoň trochu změnit své stravovací návyky. Myslete na to, že při hubnutí je klíčové i to, co pijete (například alkohol a sladký džus obsahuje hodně kalorií). Hlídat byste si měli i velikost porcí.

Aktivní pohyb

Abyste se těšili skutečně dobrému zdraví, snažte se po většinu dní v týdnu nějak hýbat. Kromě toho, že pohyb podporuje normální náladu a hmotnost, může mít dobrý vliv i na vaše sebevědomí a na hladinu testosteronu. Vzhledem k tomu, že všechny tyto oblasti jsou pro muže taktéž důležité, nad tímto bodem se nevyplatí jen tak mávat rukou.

Pozor na neřesti

Vaší prostatě a zdraví celkově rozhodně neudělá dobře kouření a popíjení nadměrného množství alkoholu. A to už vůbec nemluvíme o drogách. Čím méně problematických a toxických látek do sebe dostanete, tím to pro vás bude lepší.

zdravá prostata prevence

Jak nyní postupovat?

Při problémech s nezhoubně zvětšenou prostatou vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu normálního stavu prostaty a močových cest, které kromě výše uvedených bylinek ve složení obsahují ještě zinek, selen, lykopen a beta-sitosterol.

Kromě jiného také nezapomeňte aplikovat i další tipy, které byly uvedeny v tomto článku. Díky této kombinaci je možné zaznamenat výsledky vašeho úsilí v rozumné době od změny životního stylu.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta