Nevhodné potraviny na prostatu – Co jíst pro její zdraví?

Zdravý životní styl se dá považovat za jednu z cest k dlouhověkosti a dobré fyzické kondici. Co si ale budeme nalhávat. Někteří muži se domnívají, že jsou nesmrtelní. Jenže, pokud se neřestem věnujete dostatečně dlouho, nakonec vás doženou. Proto se podíváme, jak lze svou životosprávou přispět ke zdraví vaší prostaty.

Muži stav své prostaty neřeší. Ale jen do doby, kdy jim začne činit první potíže. Pokud si děláte legraci ze svých starších kamarádů, kteří si musí častěji odskakovat na malou, vězte, že tomuto problému budete v určité fázi svého (staršího) života čelit nejspíše i vy.

Nezhoubně zvětšená prostata je navíc ještě ten nejmenší problém. Trápit vás může i chronický zánět prostaty, či dokonce rakovina prostaty. Z toho důvodu byste měli včas naskočit na vlnu pravidelných preventivních prohlídek, během kterých lékař pohlídá, že je s vámi vše v nejlepším pořádku.

I tak se ale hodí znát další tipy, které vám prozradí, jak se zdravě stravovat a čemu se v zájmu zdraví prostaty raději vyvarovat.

nevhodné potraviny na prostatu

Jak strava ovlivňuje zdraví muže?

Určitě jste to slyšeli už minimálně tisíckrát. Člověk je tím, co jí. I když nad tím možná kroutíte nesouhlasně hlavou, nelze popřít, že na této hlášce něco je. Lidské tělo potřebuje ke svému normálnímu fungování vitamíny, minerály, bílkoviny, zdravé tuky, vlákninu, vodu a široké spektrum dalších látek.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Problém je ale trochu v tom, že jak stárneme, tělo může mít trochu specifičtější potřeby než v době, kdy nám bylo dvacet. Tělo může mít větší poptávku po antioxidantech (zvlášť, pokud kouříte a pijete hodně alkoholu, či jste permanentně ve stresu). Vláknina zase může zlepšovat stav vašeho trávení. Které zase ovlivňuje, jak a které látky se ze zažívacího traktu vstřebají do těla. (Pokud tělo vstřebává nadbytek tuku, tloustnete a zvyšuje se u vás riziko kardiovaskulárních chorob atd.) Z toho důvodu je důležité si včas uvědomit, že vaše tělo není popelnice. Proto se k němu tak nechovejte. Zaslouží si totiž to nejlepší. Včetně správné péče.

Nevhodné potraviny na prostatu

Nejspíš vás nijak nepotěší, že mezi potravinami, které vaší prostatě moc nesvědčí, najdete spoustu těch, které máte rádi. Samozřejmě, neříkáme, že je potřeba se jich vzdát úplně. (I když, pokud by to šlo, bylo by to nepochybně lepší.) Pro začátek je ale stačí co nejvíce omezit.

Hovoříme především o:

  • Červeném masu
  • Zpracovaném masu (uzeniny a masné výrobky)
  • Polotovarech
  • Tučných mléčných výrobcích
  • Alkoholu
  • Saturovaných tucích
prostata potraviny
potraviny na prostatu

Které potraviny jíst?

Prostatě, ale i celému tělu prospějete tím, že si dopřejete štědrou porci čerstvých a minimálně zpracovaných potravin, které jsou bohaté na vitamíny a na další důležité živiny. To v překladu znamená, že byste měli vsadit na co nejpestřejší čerstvé ovoce a zeleninu.

Speciální pozornost věnujte rajčatům a kvalitním výrobkům z nich (tomatová pasta, tomatový sirup…), brokolici, luštěninám a sójovým bobům (lze je snadno zařadit do jídelníčku ve formě tofu) a granátovému jablku. Z dalších složek by neměly chybět ryby a mořské plody a zelený čaj. Z bylinek nezapomeňte na kopřivu dvoudomou, saw palmetto, vrbovku malokvětou a slivoň africkou.

Samozřejmě, pokud do jídelníčku přidáte i citrusové ovoce, avokádo či kořenovou zeleninu, nic zlého se nestane. Také nezapomínejte na umírněnou konzumaci ořechů a semínek. 

Co dalšího prostatě škodí?

Asi není potřeba říkat, že vaší prostatě hodně škodí kouření a popíjení alkoholu. Z toho důvodu bychom vám určitě radili s těmito neřestmi co nejdříve skoncovat. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe. Navíc, ulevíte i své peněžence. 

Dále je pro muže důležité:

co škodí prostatě

I když se to možná jeví banálně, uvidíte, že jakmile pozměníte životosprávu, začnete se cítit vitálněji a spokojeněji. Proto byste měli neprodleně upravit váš jídelníček a zlepšit životní styl. Dalším krokem by mělo být užívání přírodních doplňků stravy na prostatu. V jejich složení nesmí chybět lykopen, zinek, kopřiva dvoudomá, vrbovka malokvětá, saw palmetto a slivoň africká.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta