Zadržování moči: Co se může stát a proč to nedělat?

Někteří lidé vnímají zadržování moči jako přednost, se kterou se před ostatními chlubí. Je to ale zdravé? A má toto počínání nějaká zdravotní rizika, kvůli kterým byste s ním měli ve svém nejlepším zájmu přestat?

Má se za to, že v průběhu dne jdeme zhruba osmkrát na toaletu, abychom vykonali svou malou potřebu. Někteří lidé však chodí méně, nebo naopak častěji. A pak se mezi námi najdou takoví, kteří sice na toaletu potřebují, ale z nějakého důvodu moč zadržují. Někdy je to z nutnosti, protože poblíž není veřejná toaleta nebo není možné se zastavit. (Například na úzké, ale frekventované cestě.)

Případně mají pocit, že se jim ještě tolik nechce, takže čekají, až se jejich měchýř naplní ještě o něco víc. Následně pak mohou před ostatními prezentovat, že patří mezi držáky, které vydrží víc než ostatní.

Má ale takové počínání smysl?

proč nezadržovat moč rizika

Proč nezadržovat moč?

V první řadě proto, že močový měchýř má jen omezenou kapacitu. I když se v reálném světě nestává, že by močový měchýř praskl, může vám povolit svěrač a kvůli svému zatvrzelému počínání si způsobíte pořádný trapas. Navíc se nebudete cítit příjemně, protože mozek obvykle dostává signál o potřebě se vyprázdnit zhruba ve chvíli, kdy je měchýř z půlky plný. To s sebou může přinášet nepříjemné pocity a bolest, kvůli které se nemůžete pořádně soustředit na to, co děláte. O zvýšeném riziku dalších potíží ani nemluvě.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Rizika při zadržování moči

Dlouhodobé zadržování moči může vést k častějšímu výskytu infekcí močového ústrojí. Bakterie se totiž mohou v takové situaci snáze množit.

Dále můžete zaznamenat:

Jak tedy vidíte, zadržování moči rozhodně není něco, s čím byste si měli jen tak zahrávat. Samozřejmě, pokud se to stane pouze občas, nemusíte se bát. Pokud to ale děláte dlouhodobě, přestaňte s tím dřív, než bude pozdě.

Příčiny častého nutkání močit

Za zadržováním močení může být i častější nutkání močit. Zvlášť, pokud máte pocit, že častým docházením na toaletu na sebe přitahujete nežádoucí pozornost ostatních. I když může být na vině hyperaktivní močový měchýř nebo infekce močových cest, u mužů může hrát roli i nezhoubně zvětšená prostata.

jak řešit zadržování moči

Jak to řešit?

Muži, kteří bojují s nejhoubně zvětšenou prostatou a častým močením, mohou vyzkoušet dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu normálního stavu prostaty a močových cest, které obsahují komplex bylinek a dalších látek. V jejich složení se snažte zaměřit především na lykopen, zinek, kopřivu dvoudomou, vrbovku malokvětou, slivoň africkou a saw palmetto.

Zdroje informací

https://www.medicalnewstoday.com/articles/321408 – Zadržování moči (anglicky)

https://www.healthline.com/health/how-long-can-you-go-without-peeing – Jak dlouho se dá nemočit? (anglicky)

https://www.mayoclinic.org/symptoms/frequent-urination/basics/causes/sym-20050712 – Časté močení (anglicky)

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta