Co znamenají leukocyty v moči a jak se jich zbavit?

Když se objednáte na preventivní prohlídku ke svému lékaři, s největší pravděpodobností po vás bude chtít vzorek ranní moči, který následně podrobí testování. Co když vám ale řekne, že máte leukocyty v moči? Je to normální? A pokud ne, co se s tím dá dělat?

Leukocyty jsou bílé krvinky, které jsou důležitou součástí imunitního systému. Jak víme, ten reaguje na aktuální hrozby, čímž nás chrání proti rozvoji infekce, nebo ji pomáhá dostat rychleji pod kontrolu. Leukocyty v moči tedy naznačují, že se ve vašem těle nejspíš něco děje.

Jak moc vážné to ale může být?

Co jsou to leukocyty v moči?

Leukocyty mohou být za některých okolností nalezeny i v lidské moči. V takovém případě naznačují, že se u vás s největší pravděpodobností rozvíjí infekce močových cest. Nejčastěji se problém objevuje v močové trubici a v močovém měchýři, není ale vyloučeno, že jde o počáteční příznak zánětu ledvin. (Který může propuknout kvůli neléčené méně vážné infekci močových cest, která se dostane až nahoru.) O dalších příčinách si toho víc povíme níže.

co jsou to leukocyty v moči

Jak poznat zvýšené leukocyty v moči

Leukocyty v moči nemusí nutně doprovázet nějaké detekovatelné příznaky. V takovém případě je může zachytit jen lékař na základě provedeného testu moči.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Také ale můžete zaznamenat:

Znáte nejčastější příčiny?

Jednou z hlavních příčin tohoto problému je infekce močových cest. I když se vám může jevit jako banální, snažte se s ní něco dělat, protože z nevinného průběhu se může rychle překlopit do něčeho vážnějšího. Speciálně ve chvíli, kdy dojde k postižení ledvin, ve kterých může vzniknout zánět.

Zánět ledvin je velmi vážný stav, který může vyžadovat i hospitalizaci v nemocnici. V krajních případech totiž můžete na tuto infekci i zemřít.

leukocyty příčiny

Na infekce močových cest by si měly dát pozor hlavně těhotné ženy, které je mívají častěji. U žen jsou obecně záněty močových cest běžnější i kvůli kratší močové trubici. Úplně se ale nevyhýbají ani mužům, zvlášť těm, kteří mají problémy se zvětšenou prostatou.

Dále se může za leukocyty v moči schovávat:

Jak se zbavit leukocytů?

Ne vždy je potřeba infekci močových cest léčit antibiotiky. Lékař vám může při mírnějším průběhu doporučit zvýšení pitného režimu, udržování se v teple a užívání doplňků stravy s brusinkami.

jak se zbavit leukocytů

V případě, že jde o obstrukci v močovém traktu, hodně to závisí na tom, jak je velká a zda dokáže vyjít z těla sama, nebo jí musí lékař nějak pomoci. I když je odchod močových kamenů z těla kvůli jejich velikosti a tvrdé struktuře nepříjemný, tento proces by na vás neměl zanechat žádné vážnější následky.

V neposlední řadě, pokud máte nezhoubně zvětšenou prostatu, vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na močové cesty a prostatu, které obsahují saw palmetto, slivoň africkou, kopřivu dvoudomou, vrbovku malokvětou a lykopen. Pokud nevíte, kde tuto kombinaci najdete, vyzkoušejte doplněk stravy UNIPROSTA®, ve kterém je všechno.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta