Co znamená zapáchající moč a jak se jí zbavit?

Za normálních okolností nemá moč výraznou barvu, ani zápach. Proto byste měli při každém náznaku změny zbystřit. Nemusí jít o tak očividný problém, jako je růžová, či červená moč, která signalizuje krev v močovém ústrojí. K lékaři vás může zavést i divně zapáchající moč. Víte, co vše by mohla znamenat?

Moč je tekutina, která dokáže hodně napovědět o našem zdravotním stavu. Pokud je zakalená, můžete mít infekci močových cest. Problematická je i krev v moči, která může signalizovat močové kameny, ale i poškození močového traktu.

Z testů moči se ale dají zjistit i další věci. U těhotných žen se dá jejím prostřednictvím vystopovat preeklampsie. Skrze moč se dá také celkem snadno zachytit onemocnění cukrovkou.

Jak s tím vším ale souvisí zapáchající moč?

Jak poznat zapáchající moč?

Mít čas od času zapáchající moč je (celkem) normální. Například ráno po probuzení, kdy tělo není dostatečně hydratované, může být zápach moči trochu více výrazný. Zapáchající moč bývá i jedním z projevů infekce močových cest. Pokud tedy pociťujete častější nutkání odskočit si na malou a na toaletě bojujete s pocity pálení a řezání, víte, že máte jít k lékaři.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Zbystřit byste měli i ve chvíli, kdy moč zapáchá pravidelně a dlouhodobě. V takovém případě byste neměli na nic čekat a měli byste se okamžitě objednat na důkladnější zdravotní prohlídku k odborníkovi.

jak poznat zapáchající moč

Nejčastější příčiny zápachu moči

Než začnete panikařit, tak vám povíme, že ne vždy je příčina zapáchající moči natolik vážná, abyste si v hlavě mohli začít tvořit nejčernější scénáře.

Na vině může být:

  • Příliš koncentrovaná moč (často jde o následek nedostatečné hydratace organismu)
  • Zvýšená konzumace některých potravin (typicky chřest)
  • Chemoterapie
  • Zvýšená konzumace vitamínů skupiny B
  • Užívání některých antibiotik
  • Užívání některých léků na cukrovku
  • Infekce močového ústrojí
  • Bakteriální vaginóza
  • Cukrovka
  • Selhání orgánů
příčiny zápachu moči

Jak tedy vidíte, než lékaři dospějí k orgánovému selhání a dalším nepříjemnostem, musí vyloučit i celou řadu proměnlivých faktorů, které mohou mít na změnu zápachu vaší moči vliv.

Některé ženy si mohou stěžovat na výraznější pach moči v průběhu těhotenství, ale může to souviset s tím, že ženy mají v tomto období mnohem citlivější čich. Pach moči se tedy vůbec změnit nemusel, aby byl ženami vnímán jako intenzivnější.

jak se zbavit zápachu moči

Co pomáhá při zápachu moči?

Úplně nejjednodušší radou je, že si začnete více hlídat svůj každodenní pitný režim. Cílem vašeho snažení je světle žlutá moč bez zápachu. (Pokud je úplně bílá, tak už jste hydratovaní příliš. V takovém případě se hodí trochu zvolnit a pít vody méně.)

Dále se doporučuje:
– Nejíst potraviny, které mohou ovlivňovat pach moči (pokud je máte rádi, nejezte jich tolik)
– Pravidelná návštěva toalety ve chvíli, kdy pocítíte svou potřebu
Léčba nemocí, kterými trpíte

Určitě také neuděláte nic špatného, když zlepšíte svůj životní styl. Tato rada zahrnuje omezení alkoholu, který nedělá dobře vašim játrům.

Také můžete vyzkoušet dlouhodobé užívání doplňků stravy na močové cesty, které obsahují bylinky a další látky. Vyzkoušejte doplněk stravy UNIPROSTA®, který může být prvním krokem k celkové změně vaší životosprávy.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

Cena od 333 Kč za balení až na 2 měsíce.

VYZKOUŠET Uniprosta